برای گیم کدوم بهتره ps5 یا ps4 یا pc یا xbox ??

soheyl

کاربر عضو
پسندها
24
به نظر شما برای گیم کدوم انتخاب اقتصادی تره
ps5 یا ps4 یا xbox یا pc

خیلی نمیخوام بازی کنم . به نظرتون کدوم اقتصادی تر و بهتر هست ؟
خودم فکر کردم pc چون بازی هاش رایگانه و دسترسی همیشگی میشه داشت ب هر بازی

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
سلام خوبین؟
من نظر شخصیم رو میگم کنسول ارزونتره اما بازی هاش گرونترن
پی سی قابل ارتقاس و بازی هاش کرکی
کنسول بازی هاش جدیدترن و بعد پورت میشن واسه پی سی بخصوص پلی استیشن اونم 5 البته پرو ک بزودی میاد...

AliRahimy

کاربر عضو
پسندها
14
سلام
کنسول کپی خور بهترین گزینه هست حالا سونی یا ایکس باکس
اقتصادی هم هست
بازیاش هم که رایگانه بخاطر کپی خور بودن
پی سی هم دردسر های خودشو داره

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
سلام خوبین؟
من نظر شخصیم رو میگم کنسول ارزونتره اما بازی هاش گرونترن
پی سی قابل ارتقاس و بازی هاش کرکی
کنسول بازی هاش جدیدترن و بعد پورت میشن واسه پی سی بخصوص پلی استیشن اونم 5 البته پرو ک بزودی میاد...
البته قیمت قطعات این روزا نجومی رفته بالا...

Mohammad.jahan74

کاربر فعال بازارچه
پسندها
421
درود صد در صد پی سی
چون هم قابل ارتقاس
هم بازی های انحصاری پلی استیشن و هم ایکس باکس رو اجرا میکنه هر چند ایکس باکس هم از خودشه(مایکروسافت)
ولی در کنار اینا هم میتونی کارای نرم افزاری انجام بدی
و میتونی آنلاین هم بازی کنی مثلا توی استیم اکانت داشته باشی و...
یه سیستم نسل۱۲ مثلا i3 با۱۶گیگ رم و یه گرافیک 6600Xt روی هم ببند نهایت هم قیمت پی اس۵
قیمت کمتر در میاد ولی بیشتر نه و بعدااا میتونی ارتقا بدی با یه تیر چند نشون میزنی
حالا این پیشنهاد بنده هست ممکنه اساتید عزیز نظر های دیگه داشته باشن🌹

NI2030

کاربر فعال بازارچه
پسندها
107
سابقه بازارچه
28
این موضوع به چند دلیل بستگی داره و باید بنا به دانش فرد تصمیم گیری کرد من هردوش رو داشتم و در نهایت انتخابم پی سی شد ولی برای کسی که حتی در نصب ویندوز هم دچار مشکل هست یا نمیتونه ارورهای ساده یا پیچیده ویندوز در گیم ها رو رفع کنه یا دنبال رابط کاربری هست که ساده با یه پاور زدن به سرعت و مستقیم به داشبورد گیم ها دسترسی پیدا کنه و درگیر رفع عیوب نرم افزاری و سخت افزاری نشه خب نمیشه گفت همچین فردی با پی سی راحته و باید سراغ کنسول بره.
ولی هیچ چیزی در دنیا نمیتونه گستره وسیع دنیای پی سی رو فتح کنه شما فکر کنید در پی سی حداقل با ده پلتفرم فروشگاه بزرگ دنیا در حوزه بازی سر وکار دارید از استیم و یوپلی و اپیک گیمز گرفته تا حتی پلتفرم هایی مثل گیم پس و استور ماکروسافت و ... و... در حالی که کنسول ها شما رو صرفا محدود به پلتفرم فروشگاه خودشون میکنن یعنی مثلا شما نمیتونید در ایکس باکس به بازی های رایگان استیم دسترسی داشته باشید . یا تعداد بازی های رایگان روی پی سی به شدت بالاست و اگر گیمری پول زیادی نداره تا سالها میتونه روی پی سی بازی رایگان بزنه.

Fido

کاربر فعال بازارچه
پسندها
155
سابقه بازارچه
34
با درود. به نظر من بع چند تا عامل مهم بستگی داره. اول بودجه و دوم کاربری کلی شما و سوم سلیقه شما.
خب شما یه سیستم گیمینگ نسبتا متوسط بخوای ببندی، حدودا 30 تومنی در نظر بگیرش.(البته میشه کمتر هم باشه) حالا سیستم رده بالا که چند برابر این هزینه میطلبه. در عوضش میتونی یه پلی استیشن 4 کپی خور برداری با نصف هزینه این.
بحث دوم کاربری هستش که شما فقط و فقط گیم بازی میکنی یا اینکه میخواید استفاده های دیگه ای هم از سیستم داشته باشی. مثلا کار گرافیکی انجام بدی و... اگه بحث کاربری چند منظوره باشه که مسلما PC باید برداری.(در این مورد PC برتری کامل داره)
میشه گفت کنسول میتونه در زمینه نداشتن ایراد و گیر و ار نصب و ارور گیمها برتری داشته باشه که البته اگه کسی در حد مناسب هب ویندوز تسلط داشته باشه این مورد حله براش.
بحث سلیقه هم اینه که بازیهای کدوم پلتفرم رو بیشتر دوسداری و...کنسول محدود به پلتفرم خودشه و PC این مشکل رو نداره.
در کل من خودم چون از PC استفاده های دیگه هم دارم و کلا هم به کامپیوتر و ارتقا و... علاقه مندم این مورد رو دارم همیشه و میتونه برای شما برعکس باشه.
ولی خب حالت ایده آل خودم باشه و محدودیت بودجه نداشته باشم، برای گیم کنسول میخرم و برای کارم از PC استفاده میکنم. اما چون همیشه مشکل بودجه داریم مجبورم PC رو انتخاب کنم.

Gh-Moradi

کاربر عضو
پسندها
0
اگه pc داری و مشکل مالی نداری که صد در صد کنسول ولی اگه pc نداری همون pc رو بگیر بخاطر اینکه دوستمون بالا کامل توضیح دادن

درود صد در صد پی سی
چون هم قابل ارتقاس
هم بازی های انحصاری پلی استیشن و هم ایکس باکس رو اجرا میکنه هر چند ایکس باکس هم از خودشه(مایکروسافت)
ولی در کنار اینا هم میتونی کارای نرم افزاری انجام بدی
و میتونی آنلاین هم بازی کنی مثلا توی استیم اکانت داشته باشی و...
یه سیستم نسل۱۲ مثلا i3 با۱۶گیگ رم و یه گرافیک 6600Xt روی هم ببند نهایت هم قیمت پی اس۵
قیمت کمتر در میاد ولی بیشتر نه و بعدااا میتونی ارتقا بدی با یه تیر چند نشون میزنی
حالا این پیشنهاد بنده هست ممکنه اساتید عزیز نظر های دیگه داشته باشن🌹

Justdont

کاربر عضو
پسندها
19
فقط pc الان همه بازی ها دیگه برا پی سی میاد دیر و زود کنسول

babakxz2

کاربر عضو
پسندها
16
خودم کارم کنسوله جیب پر پول داری وزیاد دنبال گرافیک نیستی کنسول
من خودم همه کنسولا را دارم موقع بازی کردن میرم پایPC

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soheyl

کراش

کاربر عضو
پسندها
27
اصلا این سایتو نگا توش ثبتنامیم ...اسمش هست پی سی پین ...ینی فقط پی سی ...تامام

zexer2020

کاربر عضو
پسندها
79
تجربه مزخرف اخیرم با کرش و استاتر مداوم توی RDR2 نه تنها باعث شد متاسفانه وسط داستان حذفش کنم، کم مونده بود سیستمو بفروشم ps4 بگیرم! با این که از بچگی خوره کامپیوتر بودم و خیلی سر در میارم داشتم دیوونه میشدم انقدر ساعت ها با تنظیمات و راه حل های مختلف ور رفتم و جواب نداد! آپشن plug-and-play کنسول واقعا برتری بزرگیه!

• Like

mehrdadb3

کاربر فعال بازارچه
پسندها
123
سابقه بازارچه
45
حتما ps5 pro

• Like

babakxz2

کاربر عضو
پسندها
16
تجربه مزخرف اخیرم با کرش و استاتر مداوم توی RDR2 نه تنها باعث شد متاسفانه وسط داستان حذفش کنم، کم مونده بود سیستمو بفروشم ps4 بگیرم! با این که از بچگی خوره کامپیوتر بودم و خیلی سر در میارم داشتم دیوونه میشدم انقدر ساعت ها با تنظیمات و راه حل های مختلف ور رفتم و جواب نداد! آپشن plug-and-play کنسول واقعا برتری بزرگیه!
میخریدی یه تجربه هم میشد برات ;)
فقط این داستانا برای پی سی نیست. کلی کنسول با مشکلات عجیب غریب که اخرشم درست نشدن که نشدن داشتیم که اگه بخوام تعریف کنم چندین چند روز مگه تایپ کنم

NI2030

کاربر فعال بازارچه
پسندها
107
سابقه بازارچه
28
ببینید مشکل استاتر روی کنسول هم وجود داره من سری اس چندین بار استاتر دیدم. ببینید هر پلتفرمی که بخوایید انتخاب کنید مشکلات خاص خودش رو داره. یادتون باشه هیچوقت چیز پرفکت و صد در صد از پلتفرم های گیمینگ نمیتونید به دست بیارید.
همونطور که در بالا گفتم این عوامل بیشتر به خود فرد برمیگرده که چه پلتفرمی انتخاب کنه. به شخصه یکی از عوامل مهمی که اومدم روی پی سی راحتی کنترل دوربین و حرکت کاراکتر با کیبرد و موس بود و با دسته راحت نیستم البته در گیم های ریسینگ و فوتبال هیچ چی جای دسته رو نمیگیره که همونم روی پی سی دسته وصل میکنم و میتونم انجام بدم. ولی خب در شوتینگ و استراتژی هیچ چی جای کیبرد موس رو نمیگیره.
ببینید وقتی میگم به فرد بستگی داره اینه که من دیدم کسانی که فقط و فقط و فقط فوتبال بازی میکنن و گیم متنوع ندارن برای همچین افرادی کنسول بهترین انتخابه کلا یه بازی فوتبال میخرن آنلاین بازی میکنن افلاین بازی میکنن با دسته هم لذتش بیشتره. خب همچین فردی بهتره کنسول بخره یه پاور میزنه میره مستقیم داخل بازی. زیاد هم به مشکل خاصی برنمیخوره ولی گیمر های متنوع چندین ژانر بازی دارن نمیشه بهشون گفت کنسول بهتره. هم باید هزینه های سنگین کنن برای خرید بازی ها هم محروم میشن از برخی ژانرها مثل استراتژی یا تاور دیفنس. اگر آمار رو نگاه کنید پی سی پلتفرم شماره یک گیمینگ هست.

zexer2020

کاربر عضو
پسندها
79
میخریدی یه تجربه هم میشد برات ;)
فقط این داستانا برای پی سی نیست. کلی کنسول با مشکلات عجیب غریب که اخرشم درست نشدن که نشدن داشتیم که اگه بخوام تعریف کنم چندین چند روز مگه تایپ کنم
اره حالا شاید بجای ارتقا رفتم ps5 pro نمیدونم

zexer2020

کاربر عضو
پسندها
79
ببینید مشکل استاتر روی کنسول هم وجود داره من سری اس چندین بار استاتر دیدم. ببینید هر پلتفرمی که بخوایید انتخاب کنید مشکلات خاص خودش رو داره. یادتون باشه هیچوقت چیز پرفکت و صد در صد از پلتفرم های گیمینگ نمیتونید به دست بیارید.
همونطور که در بالا گفتم این عوامل بیشتر به خود فرد برمیگرده که چه پلتفرمی انتخاب کنه. به شخصه یکی از عوامل مهمی که اومدم روی پی سی راحتی کنترل دوربین و حرکت کاراکتر با کیبرد و موس بود و با دسته راحت نیستم البته در گیم های ریسینگ و فوتبال هیچ چی جای دسته رو نمیگیره که همونم روی پی سی دسته وصل میکنم و میتونم انجام بدم. ولی خب در شوتینگ و استراتژی هیچ چی جای کیبرد موس رو نمیگیره.
ببینید وقتی میگم به فرد بستگی داره اینه که من دیدم کسانی که فقط و فقط و فقط فوتبال بازی میکنن و گیم متنوع ندارن برای همچین افرادی کنسول بهترین انتخابه کلا یه بازی فوتبال میخرن آنلاین بازی میکنن افلاین بازی میکنن با دسته هم لذتش بیشتره. خب همچین فردی بهتره کنسول بخره یه پاور میزنه میره مستقیم داخل بازی. زیاد هم به مشکل خاصی برنمیخوره ولی گیمر های متنوع چندین ژانر بازی دارن نمیشه بهشون گفت کنسول بهتره. هم باید هزینه های سنگین کنن برای خرید بازی ها هم محروم میشن از برخی ژانرها مثل استراتژی یا تاور دیفنس. اگر آمار رو نگاه کنید پی سی پلتفرم شماره یک گیمینگ هست.
اینم حرفیه. به شخصه حس و حالی که بازی با کیبورد و موس تو dying light و horizen بهم داد ناب بود. alam wake 2 رو تو ps5 دوستم یکم تست کردم هم اصلا با دسته حال نکردم هم گرافیکش خیلی پایین بود و حین حرکت دوربین ghosting زیادی داشت.

Amin Heydari

کاربر عضو
پسندها
7
به قول یک دوست:
کنسول ها می‌آیند و می‌روند و این PC است که باقی می‌ماند 😊

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: T.Rex

enzovio360

کاربر عضو
پسندها
10
حرف حق با این دوستمون هست که اشاره کرد.

من که با حدود 23 پشت PC (20 سال) و لپ تاپ (3 سال) نشستن نمیتونم برم سراغ PS یا Xbox درصورتیکه کنسول ها بیشتر برای جذب مخاطب های سن های زیر 19 ساله، کنسول هیچ وقت به برتری PC نمیرسه و نخواهد رسید، امکانات وسیع و مشکلات خاص خودش هم هست و قابل رفع.

بالا