تاپیک جامع عکاسی و تصویربرداری(سوال و جواب، مسائل آموزش و هرگونه مورد مرتبط)

Fido

کاربر فعال بازارچه
پسندها
155
سابقه بازارچه
34
با درود خدمت عزیزان.
این تاپیک رو با هدف بحث و گفت و گو پیرامون عکاسی، مسائل آموزشی و تبادل نظر در این حوزه ایجاد میکنم.
اگر سوال، راهنمایی و تجربه ای در این مورد داشتید میتونید در این تاپیک مطرح کنید.
تجربه مختصری در این حوزه دارم که امیدوارم دوستان با تخصص بالاتر از من هم به تاپیک اضافه بشن و بحثهای خوبی در این مورد داشته باشیم.

اگه میخواید این هنر رو شروع کنید، دوربین تهیه کنید یا تازه شروع کردید و اشکال و ایرادی در روند کاری دارید میتونید اینجا مطرح کنید که در حد توانمون بهشون جواب بدیم و راهنمایی کنیم و موردی رو هم بلد نبودیم بپرسیم و به بهترین نحو پاسخگو باشیم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: memolina

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
سلام واسه عکاسی پرتره چ رینگ لایتی خوبه؟

Fido

کاربر فعال بازارچه
پسندها
155
سابقه بازارچه
34
سلام واسه عکاسی پرتره چ رینگ لایتی خوبه؟
سلام بزرگوار. لطفا کمی توضیح بدید که با چی عکاسی میکنید؟ دوربینه؟ موبایله؟ اگه دوربین دوربین DSLR هستش یا کامپکت ؟برای چه منظوری میخواید عکس تهیه کنید؟ منظورم اینه که مورد عکاسیتون کاری هستش؟ مثلا عکاسی فشن و... برای موارد کاری؟ یا اینکه میخواید برای سلیقه شخصی و مقاصد هنری عکاسی کنید؟
کمی توضیح بدید بهتر میتونم راهنماییتون کنم.

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
کنن 2500
عکاسی پرتره آماتور

finepix

کاربر عضو
پسندها
22
سابقه بازارچه
24
برای کانن لنز ماکرو چی پیشنهاد میکنید؟ (موارد موجود در بازار)

memolina

کاربر عضو
پسندها
609

سایت نورنگار سایت پر و معتبریه...

Fido

کاربر فعال بازارچه
پسندها
155
سابقه بازارچه
34
برای کانن لنز ماکرو چی پیشنهاد میکنید؟ (موارد موجود در بازار)
با درود، بهترین لنز ماکرو کنن لنز 100 ماکرو f2.8 سری L رو پیشنهاد میکنم که نسبت به قیمتش کارایی بالایی داره.

Fido

کاربر فعال بازارچه
پسندها
155
سابقه بازارچه
34
کنن 2500
عکاسی پرتره آماتور
با درود، ببخشید بابت تاخیر در پاسخگویی. خب دوربینتون آماتوره و خوبه که میخواید پله به پله شروع کنید. با رینگ لایت میتونید کار کنید، اما خیلی محدود میشید و فقط حالتهای خاصی رو میتونید عکاسی کنید، نور گرد داخل چشمش که همیشه هست و فقط میتونید بیشتر با کادر بسته عکاسی کنید و از نظر ثبت عکسهای دراماتیک هم دستتون بستست. اگه نظر من رو بخواید، برای شروع کار فعلا بهتون توصیه میکنم که یک یا اگه در توانتون هست دو شاخه نور ثابت تهیه کنید. این گزینه بهتریه و میتونید تقریبا کلیه حالات پرتره رو عکاسی کنید. البته یدونه سافت باکس هم براش تهیه کنید که میتونید به حرفه ای بودون نزدیکتر بشید. نور ثابت هم قیمتهای مناسبی هست و میتونید تهیه کنید. حالا بعدها خواستید حرفه ای تر کار کنید، میتونید دوربین رو عکاسی کنید و برید سمت فلاش های استودیویی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: memolina

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
با درود، ببخشید بابت تاخیر در پاسخگویی. خب دوربینتون آماتوره و خوبه که میخواید پله به پله شروع کنید. با رینگ لایت میتونید کار کنید، اما خیلی محدود میشید و فقط حالتهای خاصی رو میتونید عکاسی کنید، نور گرد داخل چشمش که همیشه هست و فقط میتونید بیشتر با کادر بسته عکاسی کنید و از نظر ثبت عکسهای دراماتیک هم دستتون بستست. اگه نظر من رو بخواید، برای شروع کار فعلا بهتون توصیه میکنم که یک یا اگه در توانتون هست دو شاخه نور ثابت تهیه کنید. این گزینه بهتریه و میتونید تقریبا کلیه حالات پرتره رو عکاسی کنید. البته یدونه سافت باکس هم براش تهیه کنید که میتونید به حرفه ای بودون نزدیکتر بشید. نور ثابت هم قیمتهای مناسبی هست و میتونید تهیه کنید. حالا بعدها خواستید حرفه ای تر کار کنید، میتونید دوربین رو عکاسی کنید و برید سمت فلاش های استودیویی.

سلام فعلا دو تا از اینا دارم اما ممنون از پیشنهادتون...

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,537
سابقه بازارچه
63
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Fido

Fido

کاربر فعال بازارچه
پسندها
155
سابقه بازارچه
34
عرض ادب و صبح بخیر...
این مطلب به چشمم اومد امروز و از اونجایی که خودم خیلی اطلاعات در مورد صحت موارد ندارم گفتم لینکش رو بذارم شاید به درد بزرگواران خورد..

راهنمای خرید بهترین لنز برای عکاسی پرتره؛ از انتخاب تا عکاسی حرفه‌ای
درود برادر بزرگوار، ممنون بابت اشتراکتون در تاپیک.
در حالت کلی بخوام جمع بندی کنم لنز 85 با دریافراگم بازتر(F:1.4) یکی از بهترین گزینه ها برای عکسای پرترست.
لنز 24-70 هم بازه خوبی بهتون میده که هم میتونید واید عکاسی کنید و هم نسبتا تله عکاسی کنید.
لنز 70-200 هم یکی از بهترین لنزها برای عکاسیه که میتونید باهاش عکسهای تخت و تله عالی بگیرید.
ولی خب در اصل بودجه و بعدش هدف از عکاسی نوع خرید رو مشخص میکنه و البته برند دوربینتون. چون لنزها در کیفیتشون با هم تفاوت خیلی زیادی دارن. قیمت هم به همین نسبت خیلی تفاوت داره در خرید لنزها.
در کل کسی بودجه کافی داشته باشه و یه لنز 24-70 و یه لنز 70-200 داشته باشه به غیر از موارد خاص در هیچ موردی لنگ نمیمونه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Black HAF
بالا