حل شد [کمک!] مشکل بلواسکرین بعد نصب ویندوز ۱۰

وضعیت
این موضوع حل شده است! مشاهده راه حل...

Hoffman

کاربر فعال بازارچه
پسندها
6
سابقه بازارچه
36
سلام دوستان
من به یه مشکلی برخوردم که هیچ جوره رفع نشد، گفتم اینجا مطرح کنم بلکه دوستان اهل فن بتونن کمکی کنن
مشکل اینه که بعد نصب ویندوز ۱۰ روی سیستم،
ویندوز بعد چند دقیقه خطای بلو اسکرین (KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED بدون هیچ کد و توضیح اضافه ای) میده و ریست میشه.
چندین نسخه مختلف از ویندوز ۱۰ رو دانلود و نصب کردم و باز هم مشکل پابرجا بود، حتی ویندوز ۱۱ هم نصب کردم و همچنان همین مشکل پابرجا بود، چندین بار هم اواسط نصب ویندوز، مرحله ی انتخاب region و زبان کیبورد، این اتفاق افتاد.
هر راه حلی هم که فکرش رو بکنید امتحان کردم ولی چاره ساز نبود، تمام درایور هاش رو نصب کردم، حتی کارت گرافیک و باقی کارت های الحاقی به مادربرد رو هم جدا کردم و به گرافیک انبرد مادربرد وصل کردم ولی مشکل هنوز پارجا بود
رم ها رو هم تست کردم و کاملا سالم بود
قبل این هم ویندوز ۷ رو سیستم بود و هیچ مشکلی نداشت و فقط بعد نصب ویندوز ۱۰ و ۱۱ اینطور میشه...
اینم مشخصات سیستم:
Mainboard: asrock h67m ge\ht
Cpu: i7 2600

MEHRDAD

کاربر عضو
پسندها
22
I hope these solutions help you fix the KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED error. If you need more help, you can watch some videos on how to fix this error345. You can also use the Microsoft Online Blue Screen Troubleshooter6 for more guidance. Good luck! 😊
سلام . سوالتون رو از chat gpt پرسیدم. گفت از درایور یا رم هست. منم حس میکنم از رم باشه. لینک های بالا هم فرستاده برای حل مشکل. دیگه خوب و بدش رو خودتون تست کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hoffman

Hoffman

کاربر فعال بازارچه
پسندها
6
سابقه بازارچه
36
سلام،ممنون از لطفتون و وقتی که گذاشتید ...
حقیقتا رمها رو با نرم افزار تست کردم و سالم بودن، حتی رمها رو دونه دونه خارج کردم و سیستم رو هر بار با یکی از رمها راه اندازی کردم ولی بی تاثیر بود، فرکانسشون رو هم رو حداقل فرکانس کاری گذاشتم ولی باز بی تاثیر بود ...

Mohammad.jahan74

کاربر فعال بازارچه
پسندها
421
سلام دوستان
من به یه مشکلی برخوردم که هیچ جوره رفع نشد، گفتم اینجا مطرح کنم بلکه دوستان اهل فن بتونن کمکی کنن
ویندوز بعد چند دقیقه خطای بلو اسکرین (KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED بدون هیچ کد و توضیح اضافه ای) میده و ریست میشه.
چندین نسخه مختلف از ویندوز ۱۰ رو دانلود و نصب کردم و باز هم مشکل پابرجا بود، حتی ویندوز ۱۱ هم نصب کردم و همچنان همین مشکل پابرجا بود، چندین بار هم اواسط نصب ویندوز، مرحله ی انتخاب region و زبان کیبورد، این اتفاق افتاد.
هر راه حلی هم که فکرش رو بکنید امتحان کردم ولی چاره ساز نبود، تمام درایور هاش رو نصب کردم، حتی کارت گرافیک و باقی کارت های الحاقی به مادربرد رو هم جدا کردم و به گرافیک انبرد مادربرد وصل کردم ولی مشکل هنوز پارجا بود
قبل این هم ویندوز ۷ رو سیستم بود و هیچ مشکلی نداشت و فقط بعد نصب ویندوز ۱۰ و ۱۱ اینطور میشه...
اینم مشخصات سیستم:
با عرض سلام و خسته نباشید
بایوس رو آپدیت کردی؟
اگه سخت افزار اوکی هستن بد نیست یه بایوس هم اپدیت کنی اگه با ویندوز ۷مشکلی نداره ممکنه مشکلت حل بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hoffman

afshin56

کاربر عضو
پسندها
0
سلام دوستان
اینم مشخصات سیستم:
هارد وسی پیو چک کن

Hoffman

کاربر فعال بازارچه
پسندها
6
سابقه بازارچه
36
سلام
ممنون از دوستانی که لطف کردن و راهنمایی کردن
بعد از کلی سرچ تو فروم های داخلی و خارجی بالاخره جواب رو تو یکی از فروم های خارجی پیدا کردم و اونم این بود که نسخه های جدید ویندوز ۱۰ و ۱۱ با مادربردهای نسل ۲ و ۳ ازراک سازگاری ندارن و دلیل بلو اسکرین هم همین مشکله و آپدیت بایوس هم چاره ساز نیست
تنها را حل نصب ویندوز ۱۰ نسخه ی 1909 بود که سیستم به خوبی باهاش سازگار بود
گفتم به اشتراک بزارم شاید روزی مشکل کسی رو حل کنه و مثل من کلی از وقتش بابت حل این مشکل گرفته نشه ...

وضعیت
این موضوع حل شده است! مشاهده راه حل...
بالا