حل شد خراب شدن سوکت سی پی یو مادربرد ، ارائه راه حل؟

pouria.b

کاربر فعال بازارچه
پسندها
27
سابقه بازارچه
38
سلام دوستان یه مین msi h310 دارم 1151 هست دو تا از پین های سوکت خراب شده دستکاری کردیم بیاریمذسر جاش سرشون قسمت طلایی رنگش شکست . راه حل ارائه میدین؟ بهترین راه اینه خود پین های شکسته تعویض بشه ؟ یا کلا سوکت سی پی یو عوض بشه؟ گارانتی هم داره از گارانتی پیگیری کنم؟ ارزش تعمیر داره؟ و این که هر چی سرچ کردم قیمتی پیدا نکردم هزینه تعویض کل سوکت چه قدره ؟ میرزه تعمیر کنم یا یه مین جدید بگیرم بهتره؟

mostafajan

کاربر نقره ای بازارچه
پسندها
667
سابقه بازارچه
245
درود

اون قسمت شکسته پینها که الان بین پینای دیگه گیر نکردن درشون آوردی دیگه .
اگه درآوردی الان پردازنده روش میزاری بوت نمیکنه ؟

هر پین مخصوص یکاری هستش
یه پین برای چنل A رم یکی برای چنل B
یکی برا اسلات گرافیک اول یکی دوم یکی سوم
یکی برای ساتا یکی برای M.2 زیر پردانده یکی برای M.2 های دیگه
یکی برای USB یکی برای LAN یکی برای صدا یکی برای خروجی تصویر آنبورد VGA یکی برا HDMI

البته اینایی که میگم یکی دقیقا یکی نیست یه تعداد هستش ولی اگر یکی از اون مجموعه پینای مثلا مربوط به اسلات گرافیک دوم اتصالش قطع بشه کل اون مجموعه اسلات گرافیک دوم از کار میوفته .

اگه پینا نزدیک به هم هستن احتمالا برای یکی از بخشای مادربرده . اگر مطمئنی که اون دوتا پین شکسته رو درآوردی پردازنده رو بزار ببین تصویر میگیری یا نه . یا یدونه رم هم تست کن اول تو کانال A اگر تصویر نداد B . اگر تصویر گرفتی بیا بخش دوم رو انجام بدیم .

گارانتی که فکر نکنم شکستگی پین شاملش بشه . تعویضشم باید با شابلون و دستگاه تعویض BGA انجام بشه که فکر نکنم حداقل تو ایران بخوبی انجام بشه و بعد تعمیر هم برد تاب برمیداره تازه به اون کیفیت اولیه هم نمیرسی . البته اینو من هفت هشت سال پیش از بعضیا میشنیدم الانو نمیدونم . میخوای به گارانتی زنگ بزن بگو همچین مشکلی داری اگر گفتن تعویض میکنیم هزینشو میگیریم حتما ببر گارانتی چون اونا دستگاهاشون خیلی پیشرفته تره و خودشون خیلی حرفه ای ترن .

آخرین ویرایش:

pouria.b

کاربر فعال بازارچه
پسندها
27
سابقه بازارچه
38
درود

اون قسمت شکسته پینها که الان بین پینای دیگه گیر نکردن درشون آوردی دیگه .
اگه درآوردی الان پردازنده روش میزاری بوت نمیکنه ؟

هر پین مخصوص یکاری هستش
یه پین برای چنل A رم یکی برای چنل B
یکی برا اسلات گرافیک اول یکی دوم یکی سوم
یکی برای ساتا یکی برای M.2 زیر پردانده یکی برای M.2 های دیگه
یکی برای USB یکی برای LAN یکی برای صدا یکی برای خروجی تصویر آنبورد VGA یکی برا HDMI

البته اینایی که میگم یکی دقیقا یکی نیست یه تعداد هستش ولی اگر یکی از اون مجموعه پینای مثلا مربوط به اسلات گرافیک دوم اتصالش قطع بشه کل اون مجموعه اسلات گرافیک دوم از کار میوفته .

اگه پینا نزدیک به هم هستن احتمالا برای یکی از بخشای مادربرده . اگر مطمئنی که اون دوتا پین شکسته رو درآوردی پردازنده رو بزار ببین تصویر میگیری یا نه . یا یدونه رم هم تست کن اول تو کانال A اگر تصویر نداد B . اگر تصویر گرفتی بیا بخش دوم رو انجام بدیم .

گارانتی که فکر نکنم شکستگی پین شاملش بشه . تعویضشم باید با شابلون و دستگاه تعویض BGA انجام بشه که فکر نکنم حداقل تو ایران بخوبی انجام بشه و بعد تعمیر هم برد تاب برمیداره تازه به اون کیفیت اولیه هم نمیرسی . البته اینو من هفت هشت سال پیش از بعضیا میشنیدم الانو نمیدونم . میخوای به گارانتی زنگ بزن بگو همچین مشکلی داری اگر گفتن تعویض میکنیم هزینشو میگیریم حتما ببر گارانتی چون اونا دستگاهاشون خیلی پیشرفته تره و خودشون خیلی حرفه ای ترن .
سلام اره اونا رو در اوردم با میکروسکوپ دیجیتال خواستیم خم شدگی رو درست کنیم که نوک پین شکست . اول قبل این که دست بزنیمش یه اسلات رم از کار افتاده بود رم میذاشتم بوت نمیشد دیباگر مادربرد چراغش بین رم و سی پی یو چشمک میزد بعد لین که دست زدیم نوکشون شکست الان در واقع دو تا پین شکسته سیستم یه لح‌ظه پاور میگیره بین رم و سی پی یو چشمک میزنه خاموش میشه دوباره هی ری استارت میشه . البته تو همون اسلات سالم این اتفاق میوفته الان

mostafajan

کاربر نقره ای بازارچه
پسندها
667
سابقه بازارچه
245
تستر پین داری ؟

467c72c8-5004-4dd2-8987-af6bb33e10a0.jpg

اگه کسی رو میشناسی داره ببر یه تست بکن . من خودم باهاشون کار نکردم ولی فکر کنم با توجه به چراغای روش میتونی بفهمی ایراد از کدوم منطقه هستش و روی چه بخشی از سیستم داره تاثیر منفی میزاره . یه عکس میتونی از قسمت پینا بزاری .

داستان شکسته شدنشونم تعریف کن . کاملا سالم بود و تا همین دیروز کار میکرد اومدی پردازنده بزاری پینا شکست ؟ احیانا مدت زیادی بدون درپوش سی پی یو نبوده که ؟ از کی خراب شد و تا قبل خرابی تو چه وضعیتی بود .

مشکل حل شد ؟

1699651419785.png

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pouria.b

pouria.b

کاربر فعال بازارچه
پسندها
27
سابقه بازارچه
38
تستر پین داری ؟

مشاهده فایل‌پیوست 11906

اگه کسی رو میشناسی داره ببر یه تست بکن . من خودم باهاشون کار نکردم ولی فکر کنم با توجه به چراغای روش میتونی بفهمی ایراد از کدوم منطقه هستش . یه عکس میتونی از قسمت پینا بزاری .

داستان شکسته شدنشونم تعریف کن . کاملا سالم بود و تا همین دیروز کار میکرد اومدی پردازنده بزاری پینا شکست ؟ احیانا مدت زیادی بدون درپوش سی پی یو نبوده که ؟ از کی خراب شد و تا قبل خرابی تو چه وضعیتی بود .

من ایده ای به ذهنم نمیرسه . فکر کنم بهتره دوستانی که تعمیرکار هستن نظر بدن .
سلام مجدد ممنون از راهنمایی . والا داشتم سیستمو مینداختم رو کیس جدید و سی پی یو رو هم عوض کردم که نمیدونم دستم خورد یا چی شد کج شد.
الان در یه اتفاق عجیب دوباره یه مقدار دست کاری کردم سیستم روشن شد هر دو اسلات هم کار میکنه . سر دو تا پین کلا شکسته که یکیش قطع مربوط به یه اسلات رم بود میدونم . الان سوکت رو از بالا ببینید یه تیکش انگار سوراخه اصلا ( دیگه میترسم بازش کنم عکس بدم الان اتصال گرفته :D) ولی الان سیستم روشن شد بدون مشکل با هر دو اسلات هنوز تست خاصی نکردم باهاش البته .

mostafajan

کاربر نقره ای بازارچه
پسندها
667
سابقه بازارچه
245
سلام مجدد ممنون از راهنمایی . والا داشتم سیستمو مینداختم رو کیس جدید و سی پی یو رو هم عوض کردم که نمیدونم دستم خورد یا چی شد کج شد.
الان در یه اتفاق عجیب دوباره یه مقدار دست کاری کردم سیستم روشن شد هر دو اسلات هم کار میکنه . سر دو تا پین کلا شکسته که یکیش قطع مربوط به یه اسلات رم بود میدونم . الان سوکت رو از بالا ببینید یه تیکش انگار سوراخه اصلا ( دیگه میترسم بازش کنم عکس بدم الان اتصال گرفته :D) ولی الان سیستم روشن شد بدون مشکل با هر دو اسلات هنوز تست خاصی نکردم باهاش البته .

با استفاده از بندای انگشتای هردو دستت سیو سه تا صبحان الله بگو سیو سه تا الحمدالله و سیو چهارتا قل هو الله
سه مرتبه در روز انجام بده بمدت یک هفته تا سیستم مشکلی براش پیش نیاد اگه تا یه هفته مشکلی نداشت دیگه اوکیه نمیخواد ذکر بگی . کولرم خیلی روش فشار نده خواستی ببندی .

• Like

pouria.b

کاربر فعال بازارچه
پسندها
27
سابقه بازارچه
38
با استفاده از بندای انگشتای هردو دستت سیو سه تا صبحان الله بگو سیو سه تا الحمدالله و سیو چهارتا قل هو الله
سه مرتبه در روز انجام بده بمدت یک هفته تا سیستم مشکلی براش پیش نیاد اگه تا یه هفته مشکلی نداشت دیگه اوکیه نمیخواد ذکر بگی . کولرم خیلی روش فشار نده خواستی ببندی .
😃😃 به والله که هیچ امیدی نداشتم قصد داشتم از بچه های انجمن یه مین بگیرم گفتم اخرین بار یه تست بزنم

punk

اخراج شده
پسندها
408
. تعویضشم باید با شابلون و دستگاه تعویض BGA انجام بشه که فکر نکنم حداقل تو ایران بخوبی انجام بشه و بعد تعمیر هم برد تاب برمیداره تازه به اون کیفیت اولیه هم نمیرسی
در حال حاضر در ایران به بهترین شکل ممکن انجام میشه و همه دستگاهای لازم برای اتصال مجدد پین ها و حتی تعویض ریز ترین قطعات فراهم هست
گارانتی ها خیلی پیشرفت خوبی داشتن

• Like

sajad564

کاربر عضو
پسندها
222
سابقه بازارچه
15
خوشم میاد راهکار تضمینی میدی

• Like

pouria.b

کاربر فعال بازارچه
پسندها
27
سابقه بازارچه
38
در حال حاضر در ایران به بهترین شکل ممکن انجام میشه و همه دستگاهای لازم برای اتصال مجدد پین ها و حتی تعویض ریز ترین قطعات فراهم هست
گارانتی ها خیلی پیشرفت خوبی داشتن
الان گارانتی همین مین من آونگ هست اگه مشکلی پیش بیاد میتونن فقط پین های مشکل دار رو تعویض کنن؟ تجربشو داشتین؟

بالا