راهنمایی جهت خرید گوشی اندرویدی به عنوان گوشی دوم

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
سلام خان

اگه ایم چیزای که گفتی واست مهمه _ خیلی چکیده و خلاصه خدمتت عرض میکنم.

به هیچ اعنوان سمت گوشی که پردازندش مدیاتیک هست نرو ! به ظاهر سخت افزار قدرتمندی میرسن ولی عمل در حد یه گوشی 2 سال پیش با چیپست اسنپدراگون هم نیستش ! واضح ؟

در حال حاظر بهترین گوشی حال بازار _ گوشی های موتورلا با چیپ اسنپدراگونن ! ( دقیقا" مسیر دوره طلایی هواوی رو پیش گرفته )

شاید الان نه _ ولی دیر یا زود خیلی ها متوجه این سیگنال میشن.
🙏

یه مقایسه کوچولو بین 2 گوشی تقریبا هم قیمت از این 2 برند که بحثشون هست...
البته ناگفته هم نمونه که پردازنده موتورولا هم از مدیاتک هست..
و این هم یه پله بالاتر برای موتو ، مدل اج 30 فیوژن با پردازنده کوالکام ..
اعداد و ارقام و نمودارها و نتایج تست هم که همگی فتوشاپ شدن گویا..
واضح؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AliRahimy

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
درود عزیز وقت بخیر
به نظر بنده با این قیمت اصلا خرید s24+ هیچ توجیهی نداره این گوشی تا 35 تومن براش مناسب هست
حقیقتا پوکو رو پسند نمیکنم بخاطر ساپورت ضعیف نرم افزاری و مشکلات گاه و بیگاهش
تو سنی هم نیستی که دنبال بنچمارک و بازی با اعداد باشی یه گوشی بی دردسر بگیر که روان و بدون باگ باشه حداقل دلت قرص باشه باگی هم داشته باشه سریع رفع میشه و دنبال درد سر نیستی
یه s21fe چیپ اسنپ دراگون یا s23fe بگیری بهتر هست روانت هم راحته
ارادتمندم...
بله اصلا الان توجیه نداره خرید این مدل..قیمت جهانی نزدیک 1000 دلار هست و از اونجایی که عملا غیر ممکن هست با قیمت روز دلار به عدد دلخواهمون برسه برای همین داشتم دنبال گزینه های دیگه میگشتم...
S21 FE رو نیستم ولی میشه روی عضو جدیدتر ( S23 FE ) اندیشه کرد🙏🙏

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sanaka

sanaka

کاربر برنزی بازارچه
پسندها
519
سابقه بازارچه
110
ارادتمندم...
بله اصلا الان توجیه نداره خرید این مدل..قیمت جهانی نزدیک 1000 دلار هست و از اونجایی که عملا غیر ممکن هست با قیمت روز دلار به عدد دلخواهمون برسه برای همین داشتم دنبال گزینه های دیگه میگشتم...
S21 FE رو نیستم ولی میشه روی عضو جدیدتر ( S23 FE ) اندیشه کرد🙏🙏
نوت 13 پرو 5g هم از چیپ اسنپ استفاده کرده این رو هم گوشه ذهنتون داشته باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Black HAF

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
نوت 13 پرو 5g هم از چیپ اسنپ استفاده کرده این رو هم گوشه ذهنتون داشته باشید

خوش قیمت و خوش امکانات هم هست...👌

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sanaka

ShQringQn

کاربر عضو
پسندها
23
سابقه بازارچه
21
عرض ادب و ظهر بخیر..
میدونم سوالی که میخوام بپرسم در مورد عنوان تاپیک نیست ولی خوب نمیخواستم تاپیک جدایی برای پرسیدنش ایجاد کنم...
روی صحبتم هم با دوستان و اساتیدی هست که با این 2 گزینه که عرض میکنم برخورد نزدیک داشتن...
بعد از حدود 7 سال که دارم از S8 سامسونگ استفاده میکنم تصمیم گرفتم عوضش کنم...موردهای مختلفی رو هم بررسی کردم ( البته بیشتر از نظر تئوری و دیدن ریویو و ...) و در نهایت رسیدم به S24 Plus ..ولی خوب فاکتور قیمت دست و پارو شدید میبنده...چند روز پیش Poco X6 Pro به چشمم خورد و این سوال برام پیش اومد که :
تو این موقعیت خرید پوکو ( با سخت افزار قوی و امکانات خوب و یقینا یه سری ضعفای ریز ) و نگه داشتنش برای 3-4 سال ( چون بیشتر از این هم آپدیت نخواهد شد ) یا خرید S24 Plus و قیمتی حدود 3 برابر پوکو و خوب مشخصاتی که تقریبا هممون میدونیم و نگه داشتنش برای 7-8 سال..؟؟
درود بزرگوار
اگر تصمیم بر خرید S24 Plus شد, بنظرم یک نگاه به Pixel 8 هم بنداز, با قیمت بسیار کمتر اما کیفیت بیشتر!
امتیازهای این گوشی رو توی Dxomark با S24 ultra مقایسه کن شگفت زده میشی..

یک پله پایین تر بجای X6 Pro که تمرکزش بیشتر روی تراشه بکار رفته داخلشه, برو سراغ Realme GT3 که علاوه بر Snapdragon 8 Gen1 Plus, دوربین و صفحه نمایش بسیار خوبی‌هم توی این رنج قیمتی داره. پنل Tianma T7 Plus و سنسور IMX890 داخل ساختش بکار رفته, همون صفحه نمایش و دوربین اصلی روی Oppo Find X6 که بالای 40 میلیون قیمت خورده!

از حافظه 1TB و شارژ سریع 240W هم نمیشه گذشت..

آخرین ویرایش:
  • Like

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
درود بزرگوار
اگر تصمیم بر خرید S24 Plus شد, بنظرم یک نگاه به Pixel 8 هم بنداز, با قیمت بسیار کمتر اما کیفیت بیشتر!
امتیازهای این گوشی رو توی Dxomark با S24 ultra مقایسه کن شگفت زده میشی..

یک پله پایین تر بجای X6 Pro که تمرکزش بیشتر روی تراشه بکار رفته داخلشه, برو سراغ Realme GT3 که علاوه بر Snapdragon 8 Gen1 Plus, دوربین و صفحه نمایش بسیار خوبی‌هم توی این رنج قیمتی داره. پنل Tianma T7 Plus و سنسور IMX890 داخل ساختش بکار رفته, همون صفحه نمایش و دوربین اصلی روی Oppo Find X6 که بالای 40 میلیون قیمت خورده!

از حافظه 1TB و شارژ سریع 240W هم نمیشه گذشت..
عرض ادب و احترام...
ممنون بابت اطلاعات خوبی و فنی دقیق..حتما بررسیشون میکنم..🙏🙏
خدارو شکر داره به جاهای خیلی خوبی میرسه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ShQringQn

invoker

کاربر فعال بازارچه
پسندها
276
سابقه بازارچه
46
🙏

یه مقایسه کوچولو بین 2 گوشی تقریبا هم قیمت از این 2 برند که بحثشون هست...
البته ناگفته هم نمونه که پردازنده موتورولا هم از مدیاتک هست..
و این هم یه پله بالاتر برای موتو ، مدل اج 30 فیوژن با پردازنده کوالکام ..
اعداد و ارقام و نمودارها و نتایج تست هم که همگی فتوشاپ شدن گویا..
واضح؟

دوست عزیز عرض کردم زیاد گول تبلیغات اعداد و ارقام رو نخور .

ببین تجربه چی چی میگه

به هرحال ما گفتنی هارو میگیم. حق انتخاب با خودتونه . موفق باشی

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
دوست عزیز عرض کردم زیاد گول تبلیغات اعداد و ارقام رو نخور .

ببین تجربه چی چی میگه

به هرحال ما گفتنی هارو میگیم. حق انتخاب با خودتونه . موفق باشی
درسته که تجربه در یک سری موارد کمک می‌کنه توی انتخاب درست ولی این تجربه مستلزم اینه در حالت مقایسه چند گزینه شما تجربه استفاده از همه موارد رو داشته باشین یا حداقل مدارک و مستنداتی دال بر خوب یا بد بودن هر مورد ضمیمه کنین...
صرفا چون از موبایل 6 سال پیشتون راضی هستین دلیل بر کارایی بد و بی کیفیت بودن گزینه های این یکی دو سال اخیر در زمینه مورد بحثمون نیست..
ابتدای پستی هم که گذاشتم عرض کردم دوستانی که از نزدیک برخورد داشتن والا بنده بعد از 7 سال از موبایلی که پردازنده اگزینوس داره نمیتونم بطور قاطع بقیه گزینه هارو بد و فقط همین نوع رو خوب بدونم..
شما فن موتورولا هستین شکی درش نیست...ولی وقتی در مقام مقایسه بین چند گزینه هم قیمت هستیم و دسترسی به همشون برای انباکس و مهلت تست نداریم عدد و رقم هایی که منابع معتبر ارائه میدن می‌تونه کمکمون کنه..
اگر عدد و رقم ملاک اصلی انتخاب بود خیلی از پارامترهای گوشی بنده از خیلی از مدلهای جدید بالاتر هست ولی وقتی حرف از کارایی پیش میاد فقط باید داشت ، تست کرد و بدون تعصب روی برند انتخاب درست انجام داد..
واضح؟

invoker

کاربر فعال بازارچه
پسندها
276
سابقه بازارچه
46
درسته که تجربه در یک سری موارد کمک می‌کنه توی انتخاب درست ولی این تجربه مستلزم اینه در حالت مقایسه چند گزینه شما تجربه استفاده از همه موارد رو داشته باشین یا حداقل مدارک و مستنداتی دال بر خوب یا بد بودن هر مورد ضمیمه کنین...
صرفا چون از موبایل 6 سال پیشتون راضی هستین دلیل بر کارایی بد و بی کیفیت بودن گزینه های این یکی دو سال اخیر در زمینه مورد بحثمون نیست..
ابتدای پستی هم که گذاشتم عرض کردم دوستانی که از نزدیک برخورد داشتن والا بنده بعد از 7 سال از موبایلی که پردازنده اگزینوس داره نمیتونم بطور قاطع بقیه گزینه هارو بد و فقط همین نوع رو خوب بدونم..
شما فن موتورولا هستین شکی درش نیست...ولی وقتی در مقام مقایسه بین چند گزینه هم قیمت هستیم و دسترسی به همشون برای انباکس و مهلت تست نداریم عدد و رقم هایی که منابع معتبر ارائه میدن می‌تونه کمکمون کنه..
اگر عدد و رقم ملاک اصلی انتخاب بود خیلی از پارامترهای گوشی بنده از خیلی از مدلهای جدید بالاتر هست ولی وقتی حرف از کارایی پیش میاد فقط باید داشت ، تست کرد و بدون تعصب روی برند انتخاب درست انجام داد..
واضح؟

تازگی ها خیلی خلاصه و چکیده حرف میزنم.

اون قضیه گوشی مختص همون تاپیک بودش ...

صحبت الان چکیده ای از تجربه خودم و دوستانم که در زمینه فروش و تعمیر گوشی فعالیت دارن هستش .

پس بدون شک خیلی از گوشی هارو شخصا بررسی کردم و از محتویات داخلش باخبرم.

گوشی بوده که تو توضیحاتش نوشته 6 هزار میلی امپر ولی وقتی بازش کردیم 3750 بیشتر نبود :|

در ضمن من فن هیچ برندی نیستم و نبودم . فقط تجربه و وافع بین هستم همین.

حالا واضح ؟ :)

• Like

MEHRDAD

کاربر عضو
پسندها
21
در مورد ناتینگ که اصلا بهش فکر هم نمیکنم..نمیدونم یجوری علی رغم ظاهرش اصلا جذبم نمیکنه..A35 و A55 رو هم در موردشون بررسی انجام ندادم ولی اگر شباهتشون به 34 و 54 زیاد باشه خیلی گزینه های ایده آلی نمیتونن باشن..البته باز عرض میکنم هنوز بررسی روشون انجام ندادم..
در مورد Poco هم برای همین عرض کردم نهایتا 3-4 سال چون هرکاری کنن یجوریایی باگی میشه سیستمشون و رابط کاربریشون..
اما در مورد مدل پلاس خانواده اس سامسونگ نظر منفیتون بیشتر روی قیمت خود محصول هست یا در مقایسه با برادر کوچیکتر و بزرگترش منظورتونه..؟
الان امتیاز بنچمارک پردازنده A55 و X6 رو نگاه میکردم..
در بخش تک هسته امتیاز اگزینوس 1480 ( پردازنده A55 ) 1180 و در بخش چند هسته ای 3536 هست و برای دایمنسیتی 8300 آلترا ( Poco X6 ) 1508 و 4852 هست..
ارادت. فرمایشتون صحیح. دوستان هم ب بقیه موارد اشاره کردن. اضافه گویی نمیکنم.
- در مورد s24+ ب نسبت قیمت s24u ارزش خرید نداره و اگه گوشی خوش دست هم بخواید s24 رو هزینه میکنید و من ب شخصه اصلا ب سری پلاس فکر هم نمیکنم
- در مورد سری a سامسونگ بدلیل این که حداقل ها رو داره ( برای من بنچمارک مهم نیست چون بازی نمیکنم صرفا باتری خوب ب بالا باشه ، oled باشه و فینگرپرینت زیر صفحه باشه کارم راه میوفته ) منتها برگ برنده سامسونگ پشتیبانی طولانی مدتش هست ک برای شما مناسبه، پیشنهاد دادم وگر نه خیلی خساست بخرج میده.
- s23fe و s21fe اگه باتری براتون مهم هست در بررسیتون دقت کنید.
خلاصه بنظرم اگر پرفورمنس اولویت باشه براتون شیائومی x , f , redmi note 13 مدل های خیلی خوبی داره. ناگفته نمونه سری ردمی نوت 13 فکر کنم 3 سال آپدیت اندروید میگیره. ولی همچنان سامسونگ یه لول بالاتر هست تو این مورد.

• Like

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
ارادت. فرمایشتون صحیح. دوستان هم ب بقیه موارد اشاره کردن. اضافه گویی نمیکنم.
- در مورد s24+ ب نسبت قیمت s24u ارزش خرید نداره و اگه گوشی خوش دست هم بخواید s24 رو هزینه میکنید و من ب شخصه اصلا ب سری پلاس فکر هم نمیکنم
- در مورد سری a سامسونگ بدلیل این که حداقل ها رو داره ( برای من بنچمارک مهم نیست چون بازی نمیکنم صرفا باتری خوب ب بالا باشه ، oled باشه و فینگرپرینت زیر صفحه باشه کارم راه میوفته ) منتها برگ برنده سامسونگ پشتیبانی طولانی مدتش هست ک برای شما مناسبه، پیشنهاد دادم وگر نه خیلی خساست بخرج میده.
- s23fe و s21fe اگه باتری براتون مهم هست در بررسیتون دقت کنید.
خلاصه بنظرم اگر پرفورمنس اولویت باشه براتون شیائومی x , f , redmi note 13 مدل های خیلی خوبی داره. ناگفته نمونه سری ردمی نوت 13 فکر کنم 3 سال آپدیت اندروید میگیره. ولی همچنان سامسونگ یه لول بالاتر هست تو این مورد.
کاملا صحبتهاتون درسته من هم اهل بازی و بنچ مارک و..نیستم و دوست دارم اگر قرار هست بعد از این همه سال موبایل جدیدی میگیرم مثل همین گوشی الان بی دردسر باشه..
در حال حاضر فقط ۲تا برند هستن که مدلهای جدیدشون آپدیت ۷ ساله دارن و بقیه عموما همون ۳ یا نهایتا ۴ سال بیشتر آپدیت نمیشن..
از نظر اختلاف قیمت بین مدل پلاس و آلترای سامسونگ حق با شماست اصلا خرید مدل بالاتر فقط در موارد خیلی خاص توجیه نداره..اختلاف قیمت بین پلاس و معمولی باز کمتر هست ولی باتری قویتر ، پنل بزرگتر ، امکان شارژ قویتر و یه سری جزئیات کوچیک ارزش خرید بالاتری‌ نسبت به دو مدل دیگه داره..هرچند کلا عدد پرداختی بالا هست..
اینطور که مشخص هست تعداد انتخابها محدود میشه به چند مدل از شرکت شیائومی و زبر مجموعه های اون ..

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: MEHRDAD

Vikings

کاربر عضو
پسندها
3
دوستان و عزیزان
گوشی من موتورولا G84 دیروز رسید
روز اول که باهاش کار کردم هیچ لگ و کندی ندیدم که البته با 12 گیگ رم احتمالا در آینده هم کم نیاره
دوربینش هم با اینکه 4k نیست اما کیفیت خیلی خوبی داره

دو تا آیتمی که واسه من مهم بود یک باتری و یکی سبکی گوشی بود که از این منظر فوق العاده است .
از صبح باهاش دارم یکسره کار می کنم و باهاش ور می رم هنوز 85 درصد هست که عالیه به نظرم . گوشی بسیار خوش دستی هست فقط یه مشکلی هست اینه که گلسی که گفته بودن اندازه ش هست یه مقدار کوچیک تره که جالب نیست ولی فعلا چاره ای هم نیست.
کیفیت صفحه نمایشش محشره

کیفیت صدای خوبی هم داره

بازم سوال بود در خدمتم
درود ممنون میشم تجربیاتتون ضعف قوتشو تو این مدت که باهاش کار کردین بگین
ضمننا دوربینش انگار خیلی رو به پایینه هم تو کامنتای دیجی کالا گفتن خوب نیس هم بررسیشو تو یوتیوب دیدم چه کیفیت عکاسیش چه فیلمبرداریش با لرزشگیر گویا زیاد مالی نیس فیلم برش میخورد با لرزشگیر!
گویا فقط صفحه نمایشش بخاطر پنل اولد بودنش و اسپیکرش خوبه، تو رابط کاربریش هم گالری و موزیک پلیر گویا نداره!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Advantage

Advantage

کاربر عضو
پسندها
50
سابقه بازارچه
15
درود ممنون میشم تجربیاتتون ضعف قوتشو تو این مدت که باهاش کار کردین بگین
ضمننا دوربینش انگار خیلی رو به پایینه هم تو کامنتای دیجی کالا گفتن خوب نیس هم بررسیشو تو یوتیوب دیدم چه کیفیت عکاسیش چه فیلمبرداریش با لرزشگیر گویا زیاد مالی نیس فیلم برش میخورد با لرزشگیر!
گویا فقط صفحه نمایشش بخاطر پنل اولد بودنش و اسپیکرش خوبه

البته من هنوز سیمکارت ننداختم روش چون هنوز آیفونم آنتن داره تا چهار پنج روز دیگه
ولی طی این چند روز که باهاش کار کردم :
- سرعتش خوبه و لگ و تاخیر نداره
- باتری خیلی خوب نگه می داره ( البته با در نظر گرفتن اینکه بدون سیمکارت کار می کرده و از شبکه 4 جی و ... استفاده نمی کرده )
- کیفیت صفحه واقعا خوبه و رفرش ریت ش عالیه
- دوربین معمولی هست و با توجه به قیمتش به نظر من راضی کننده س ولی به نظر من اصلا رو به پایین نیست و نرمال هست و حتی بالاتر از نرمال .
- صدای خوبی داره ، بلند و با کیفیت خوب
- هنوز محافظ صفحه نمایش واسه ش پیدا نکردم و اون شیائومی هم که روش انداختم یه مقدار کوچیکه و رو مخ هست
- گوشی به شدت خوش دست هست و کیفیت بدنه خوبی داره و نسبت به گوشی خودم خیلی سبک هست
- رابط کاربری ساده و بدون ادا و اصول
- حسگر اثر انگشت زیر صفحه هم عملکرد خوبی داره
- تنظیمات شخصی سازی موتورولا هم کافی و کامل هست و جالبه

من با توجه به اینکه سالهاست گوشی اندرویدی نداشتم شاید از نظر سرعت و عملکرد گوشی؛ نظرم کارشناسانه نباشه اما این گوشی در کل به نظرم خیلی خوب و کامل هست البته با توجه به قیمتش.

Vikings

کاربر عضو
پسندها
3
البته من هنوز سیمکارت ننداختم روش چون هنوز آیفونم آنتن داره تا چهار پنج روز دیگه
ولی طی این چند روز که باهاش کار کردم :
- سرعتش خوبه و لگ و تاخیر نداره
- باتری خیلی خوب نگه می داره ( البته با در نظر گرفتن اینکه بدون سیمکارت کار می کرده و از شبکه 4 جی و ... استفاده نمی کرده )
- کیفیت صفحه واقعا خوبه و رفرش ریت ش عالیه
- دوربین معمولی هست و با توجه به قیمتش به نظر من راضی کننده س ولی به نظر من اصلا رو به پایین نیست و نرمال هست و حتی بالاتر از نرمال .
- صدای خوبی داره ، بلند و با کیفیت خوب
- هنوز محافظ صفحه نمایش واسه ش پیدا نکردم و اون شیائومی هم که روش انداختم یه مقدار کوچیکه و رو مخ هست
- گوشی به شدت خوش دست هست و کیفیت بدنه خوبی داره و نسبت به گوشی خودم خیلی سبک هست
- رابط کاربری ساده و بدون ادا و اصول
- حسگر اثر انگشت زیر صفحه هم عملکرد خوبی داره
- تنظیمات شخصی سازی موتورولا هم کافی و کامل هست و جالبه

من با توجه به اینکه سالهاست گوشی اندرویدی نداشتم شاید از نظر سرعت و عملکرد گوشی؛ نظرم کارشناسانه نباشه اما این گوشی در کل به نظرم خیلی خوب و کامل هست البته با توجه به قیمتش.
درود سپاس بابت راهنمایی کاملتون و در میون گذاشتن تجربیاتتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Advantage

NI2030

کاربر فعال بازارچه
پسندها
82
سابقه بازارچه
28
سلام دوستان سایتی به جز جی اس ام آرنا میشناسید که لیست برندهای گوشیش کاملتر از این سایت باشه؟ بعضی برندهای گوشی در لیست این سایت کلا وجود نداره.

nima_00989166

کاربر فعال بازارچه
پسندها
65
سابقه بازارچه
40
درود با اجازه استارتر تا 4-5تومن برا موزیک گذاشتن و شبکه های اجتماعی و کیفیت صدای تماس خوب برا صحبت کردن چه گوشی پیشنهاد میکنید

درود
هنوزم همینو پیشنهاد میدید؟
من توی این رنج قیمت بین این و شیائومی و هواوی موندم..
استفاده م فقط وب و اپلیکیشن هست و اهل بازی نیستم..
میخوام اگه صفحه شکست صفحه گوشی گیر بیاد..
و ترجیحا هم گوگل پلی تحریم نباشه..

سامسونگ a05 ظاهرا چندان تعریفی نیست!!

invoker

کاربر فعال بازارچه
پسندها
276
سابقه بازارچه
46
درود
هنوزم همینو پیشنهاد میدید؟
من توی این رنج قیمت بین این و شیائومی و هواوی موندم..
استفاده م فقط وب و اپلیکیشن هست و اهل بازی نیستم..
میخوام اگه صفحه شکست صفحه گوشی گیر بیاد..
و ترجیحا هم گوگل پلی تحریم نباشه..

سامسونگ a05 ظاهرا چندان تعریفی نیست!!

هرچی میخای بگیر بجز سامسونگ و شیاومی

بالا