شما چجوری کارت گرافیک تست می‌کنید؟

mpc

کاربر عضو
پسندها
24
درود. به تازگی یه تاپیک «حل اختلاف» زده شد و فکر میکنم بد نباشه که درباره تست GPU حرف بزنیم. اما، میخوام تا میشه جهت دار حرکت کنیم و به یه نتیجه مناسب برسیم. (انگار قبلا چنین تاپیکی زده شده بوده که به مشت و لگد ختم شده.)
تقاضا دارم دوستان تجربه‌های خودشون رو بیان کنن و مهم‌تر از همه، استثناهایی که اتفاق افتاده. مثلا یه ایراد خاص تا وقتی فلان تست/گیم رو اجرا نکردن خودشو نشون نداده.

خودم تا الان فقط یه RX580 ماین شده خریدم و باهاش مشکلی هم نداشتم. به‌نظرم فورمارک + OCCT VRAM 100% کامل‌ترین راه برای تست کردنه. تست سریع و کلی هم بخوام بگیرم با memtest_vulkan می‌گیرم. فشاری که به هسته میاره از فورمارک کمتره اما به‌جاش مقدار خیلی بیشتری از مموری رو تست می‌کنه و یه جاهایی هم از اون استثناها بوده.

در نهایت، بقیه رو از تجربه‌تون بی‌بهره نگذارید :)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farhadii

farhadii

کاربر فعال بازارچه
پسندها
115
سابقه بازارچه
38
فورمارک تریدی مارک استرس

MR_OC

کاربر عضو
پسندها
6
سلام و درود

کل تست هایی که باید بگیرید اینه که به ترتیب:

1_ اعضای سیستم با هم سازگاری صد درصد داشته باشن و باتلنک نباشه و خود سیستم هم در شرایط استیبل از لحاظ تمامی قطعات و شرایط محیطی باشن.

2_ قبل از خرید و پرداخت هزینه کامل، با برنامه هایی مانند 3dmark TimSpy و برنامه OCCT و فورمارک نسخه مناسب فروشنده کارت رو تست کنه و مستندات رو ارائه بده

3_ برای خرید کارت مهلت تست هم حنما بخواهید (دو روز)

4_ موقعی که کارت رسید دستتون تازه تست کردن شما شروع میشه :

- تست کردن با برنامه هایی که خود فروشنده باهاشون تست کرده
- تست کردن با بازی کردن و بررسی وضعیت کارت در حین بازی

در نهایت اگر همه مراحل به خوبی رعایت و پاس شد، که مبارکتون باشه.

در غیر این صورت بسته به شرایط معامله اتون میتونید اقداماتی رو انجام بدید.

Ali1035

کاربر عضو
پسندها
41
تو تست بازیها موردی که هست بازی به بازی تو لود 100 درصد میتونه دما ها مختلف باشه. حتی تو خود یک بازی لود 100 میتونه دما مختلف باشه.
من آلن ویک 2 و رد دد 2 بازی کردم نهایت دما تو لود 100 درصد و نهایت فشار، کارت تو آلن نهایتا عدد 87 رو ثبت کرد ولی تو رد دد 91.
تو همون رد دد 2 لود کارت رو 100 بود ولی تو محیط شهری دمام نهایتا 91 بود ولی تو محیط خود کمپ تا 95 هم ثبت میشد. (تو برنامه gpuz، البته تو اون دما پایدار نبود و میومد پایین ولی به هر حال دمایی بود که ثبت میشد)
این مورد رو گفتم نتیجه کلام با خودتون...

آخرین ویرایش:

Ali1035

کاربر عضو
پسندها
41
قبلا که میخواستن کارت دست دو بگیرم، PT برقرار بود. از بهترین کاربرهاش و بهترین کاربرهای لیون (البته از نظر خودم) سوال کردم
نتیجه ای که گرفتم این بود :
هیچی تست گیم نمیشه. بهترین نوع تست گیم سنگینه. تست فورمارک تست جالبی نیست و علاوه بر اینکه قسمت های مهم کارت رو تحت فشار نمیزاره، ممکنه باعث آسیب به کارت بشه. اگر تصمیم دارید این تست رو بگیرید نهایتا نهایتا 5 مین بگیرید نه بیشتر. بهترین تست ها، تست fire strike ultra stress test با تنظیم loop20 و برنامه 3dmark که نتیجه پایداری بالای 98 باشه. تست سوپرپوزیشن هم برای امتیاز کارت
این مواردی بود که من اون موقع بعد کلی تحقیق بدست آوردم.
البته اگر زمان تست کارت رو بیشتر از 48 ساعت قرار بدید بهتره. 48 ساعت ممکنه مقداری کم باشه و خریدار برای جبران وقت کم، کارت رو بسیار تحت فشار بزاره و اگر هم کارت مشکلی نداشته باشه مشکلی پیدا کنه. شما کارت رو زیاد تحت فشار قرار بدی، دماش بشکل قابل توجهی از حالت عادی بالاتر میره و نمیتونی انتظار دما نرمال از کارت داشته باشی. دما کارت تو لود 100 بعد تست فورمارک با کارتی که که قبلش تحت تست نبوده فرق میکنه.

آخرین ویرایش:

mpc

کاربر عضو
پسندها
24
سلام و درود

کل تست هایی که باید بگیرید اینه که به ترتیب:

1_ اعضای سیستم با هم سازگاری صد درصد داشته باشن و باتلنک نباشه و خود سیستم هم در شرایط استیبل از لحاظ تمامی قطعات و شرایط محیطی باشن.

2_ قبل از خرید و پرداخت هزینه کامل، با برنامه هایی مانند 3dmark TimSpy و برنامه OCCT و فورمارک نسخه مناسب فروشنده کارت رو تست کنه و مستندات رو ارائه بده

3_ برای خرید کارت مهلت تست هم حنما بخواهید (دو روز)

4_ موقعی که کارت رسید دستتون تازه تست کردن شما شروع میشه :

- تست کردن با برنامه هایی که خود فروشنده باهاشون تست کرده
- تست کردن با بازی کردن و بررسی وضعیت کارت در حین بازی

در نهایت اگر همه مراحل به خوبی رعایت و پاس شد، که مبارکتون باشه.

در غیر این صورت بسته به شرایط معامله اتون میتونید اقداماتی رو انجام بدید.
اگر با چنین شرایطی بشه خرید رو انجام داد که خیلی خوبه.
منتها حس‌ می‌کنم از یه جایی به بعد تست کردن الکی می‌شه. تست‌هایی که کارت رو به تنهایی تست می‌کنن و احتمال گلوگاه درشون کمتره می‌تونن مفیدتر باشن. جوری که احتمال اختلاف بین تست‌های خریدار و فروشنده کمتر بشه.
تو تست بازیها موردی که هست بازی به بازی تو لود 100 درصد میتونه دما ها مختلف باشه. حتی تو خود یک بازی لود 100 میتونه دما مختلف باشه.
من آلن ویک 2 و رد دد 2 بازی کردم نهایت دما تو لود 100 درصد و نهایت فشار، کارت تو آلن نهایتا عدد 87 رو ثبت کرد ولی تو رد دد 91.
تو همون رد دد 2 لود کارت رو 100 بود ولی تو محیط شهری دمام نهایتا 91 بود ولی تو محیط خود کمپ تا 95 هم ثبت میشد. (تو برنامه gpuz)
این مورد رو گفتم نتیجه کلام با خودتون...

درسته. مثلا خودم Control رو که بازی می‌کردم SSAO و Global reflections روی دمای کارت خیلی تاثیر می‌ذاشت. (با اینکه لود ۱۰۰٪ بود) تهش ترجیح دادم خاموش‌شون کنم.

zexer2020

کاربر عضو
پسندها
79
قبلا که میخواستن کارت دست دو بگیرم، PT برقرار بود. از بهترین کاربرهاش و بهترین کاربرهای لیون (البته از نظر خودم) سوال کردم
نتیجه ای که گرفتم این بود :
هیچی تست گیم نمیشه. بهترین نوع تست گیم سنگینه. تست فورمارک تست جالبی نیست و علاوه بر اینکه قسمت های مهم کارت رو تحت فشار نمیزاره، ممکنه باعث آسیب به کارت بشه. اگر تصمیم دارید این تست رو بگیرید نهایتا نهایتا 5 مین بگیرید نه بیشتر. بهترین تست ها، تست fire strike ultra stress test با تنظیم loop20 و برنامه 3dmark که نتیجه پایداری بالای 98 باشه. تست سوپرپوزیشن هم برای امتیاز کارت
این مواردی بود که من اون موقع بعد کلی تحقیق بدست آوردم.
البته اگر زمان تست کارت رو بیشتر از 48 ساعت قرار بدید بهتره. 48 ساعت ممکنه مقداری کم باشه و خریدار برای جبران وقت کم، کارت رو بسیار تحت فشار بزاره و اگر هم کارت مشکلی نداشته باشه مشکلی پیدا کنه. شما کارت رو زیاد تحت فشار قرار بدی، دماش بشکل قابل توجهی از حالت عادی بالاتر میره و نمیتونی انتظار دما نرمال از کارت داشته باشی. دما کارت تو لود 100 بعد تست فورمارک با کارتی که که قبلش تحت تست نبوده فرق میکنه.
ی موردی رو اضافه کنم: درسته کاملترین تست، تست گیمه ولی بین خود گیما هم بهترینش RDR2 عه برای تست پایداری سیستم چون در اثر کمترین میزان stable نبودن اورکلاک کارت(حتی factory overclock)، بازی بعد مدتی کرش میکنه خصوصا تو saint denis.

بالا