فیبر نوری یا اینترنت tdlte

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
سلام
از دوستانی ک دارن میشه بگن کودوم هزینه های جانبیش کمتره و کلا ب صرفه تره و کودوم سرعت بالاتری داره؟
ممنون
کلا دردسر کودوم کمتره...

pedi9004

کاربر عضو
پسندها
37
سابقه بازارچه
17
از نظر سرعت tdlte بستگی به محل و کیفیت انتن دهی و ارتفاع و میزان شلوغی محله داره. اما فیبر نوری چون فعلا خلوته سرعت خوبی داره. برای هر دو هم دردسر خاصی نداره اون tdlte که یه مدم سیم کارت خوره که همه چی همراه خودش هست و اون فیبر هم که مودم vdsl می خواد که بازم خریدش راحته و راه اندازیش هم مثل adsl هست تقریبا.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: memolina

pedi9004

کاربر عضو
پسندها
37
سابقه بازارچه
17
راستی اون قضیه درایور گرافیک اوکی شد؟

• Like

rewiecs

کاربر عضو
پسندها
11
سابقه بازارچه
2
صددرصد فیبر نوری اما خیلی اذیت میکنن خیلی. 4 5 میلیون پول میدی میگن یه ماهه وصل میکنن اما میبینی 3 4 ماه میگذره و وصل نشده، کاملا رندوم هست. فیبرنوری فک میکنم جز هزینه اولیه هم سرعت بالایی میده هم به صرفه تره توی طولانی مدت نسبت به حجمی که میدن. من که هنوز موفق نشدم به گرفتن سرویس فیبر، شهر ما فقط های وب میده سرویس میده و مخابرات، های وب که تجربه بدی دارم ازشون توی پیج اینستاشون بری کامنتاشون بخونید متوجه میشید. و مخابرات هم باهاشون تماس گرفتم گفتن فعلا امکانات نداریم. در کل سرعت فیبر مخابرات تا 200 300 مگابیت میره و یکی از همشهریام که اسکرین شات از تست سرعت های وب گذاشته بود سرعتش به 960 مگ هم رسیده بود

• Like

rewiecs

کاربر عضو
پسندها
11
سابقه بازارچه
2
اینو هم اضافه کنم مودم فیبر با مودم VDSL فرق داره، با هزینه مودم میشه 4 5 میلیون. تقریبا دو الی سه تومن پول مودم میشه
در کل دردسر اولیش نسبت به محل زندگی ممکنه خیلی بیشتر از TDLTE باشه

• Like

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
راستی اون قضیه درایور گرافیک اوکی شد؟
سلام ممنون از همه دوستان
اون درایور واسه لپتاپ یکی از ذوستان بود هنوز جواب نداده فک کنم راه حل شما اوکی شده ک جواب نداده ممنون❤️

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedi9004

memolina

کاربر عضو
پسندها
609
از نظر سرعت tdlte بستگی به محل و کیفیت انتن دهی و ارتفاع و میزان شلوغی محله داره. اما فیبر نوری چون فعلا خلوته سرعت خوبی داره. برای هر دو هم دردسر خاصی نداره اون tdlte که یه مدم سیم کارت خوره که همه چی همراه خودش هست و اون فیبر هم که مودم vdsl می خواد که بازم خریدش راحته و راه اندازیش هم مثل adsl هست تقریبا.

صددرصد فیبر نوری اما خیلی اذیت میکنن خیلی. 4 5 میلیون پول میدی میگن یه ماهه وصل میکنن اما میبینی 3 4 ماه میگذره و وصل نشده، کاملا رندوم هست. فیبرنوری فک میکنم جز هزینه اولیه هم سرعت بالایی میده هم به صرفه تره توی طولانی مدت نسبت به حجمی که میدن. من که هنوز موفق نشدم به گرفتن سرویس فیبر، شهر ما فقط های وب میده سرویس میده و مخابرات، های وب که تجربه بدی دارم ازشون توی پیج اینستاشون بری کامنتاشون بخونید متوجه میشید. و مخابرات هم باهاشون تماس گرفتم گفتن فعلا امکانات نداریم. در کل سرعت فیبر مخابرات تا 200 300 مگابیت میره و یکی از همشهریام که اسکرین شات از تست سرعت های وب گذاشته بود سرعتش به 960 مگ هم رسیده بود
من اگه مودم فیبر از دیجی بخرم چون ارزونه ب مخابرات میخوره؟ مدل هواوی...

pedi9004

کاربر عضو
پسندها
37
سابقه بازارچه
17
من اگه مودم فیبر از دیجی بخرم چون ارزونه ب مخابرات میخوره؟ مدل هواوی...
فرقی خاصی ندارن قاعدتا. ولی ممکنه مثلا مخابرات بگه من فقط با مودم خودم عرضه میکنم اول سوال کنید بعد تهیه کنید

rewiecs

کاربر عضو
پسندها
11
سابقه بازارچه
2
بله میتونید مودم از بیرون تهیه کنید اما مجبورتون میکنن که از خودشون تهیه کنید.
داستان فیبر گرفتن من اینطوری شد که پارسال های وب استارت فروش فیبرشو زد که توی جشنواره قرار شد مودم رایگان بدن من رفتم ثبت نام کردم همون اولش بعد چند روز رفتم دفترشون هم پرسوجو کنم ببینم چقد باید منتظر بمونم، کسی که اونجا بود گفت چون که مودم قرار رایگان بدیم احتمالا خیلی طول بکشه و من که خیلی دلم فیبر میخواست بهشون گفتم مودم نمیخوام خودم تهیه میکنم ولی گفتن نمیشه حتما باید مودم از ما بگیرین اونم بصورت رایگان
یه مدت گذشت تیر ماه پارسال تماس گرفتن گفتن که امکان ارایه سرویس به مکان شمارو نداریم و شماره حساب گرفتن که پول پس بدن، پول اواخر شهریور پس دادن. (اینو اضافه کنم من خونمون توی خیابون اصلی هست یه بار بصورت تصادفی دیدم به فاصله شاید 200 300 متر از من یه خونه توی یه کوچه فرعی تو خیابون فرعی باکس فیبر های وب نصب بود)
پنج شش ماه گذشت نت خونه شروع کرد به اذیت کردن، دوباره با های وب تماس گرفتم همین داستان بهشون گفتم، بعد بهم جواب دادن که جشنواره محدود بوده واسه همین به من نرسیده ( درصورتی که همون اول ثبت نام کردم) گفت الان اگه مایل باشید میتونید بخرید، بعد پشتیبانی های وب پنل منو باز کرد برای خرید فیبر که بسته ورودیش به این شکل بود:
سرویس تا 1000مگابیت برثانیه12ماهه 360گیگابایت فیبر نوری قیمت یک میلیون ششصد. همینقد مسخره، 360 گیگ من تو دو هفته تموم میکنم که اگه به اینصورت باشه من بعد خرید باید از هفته سوم یا بگم بسوزونن این بسته یا همش حجم بخرم یک سالو. جالب ترین بخش خرید این بود که موقع حساب کتاب باید نزدیک 4500 پول میدادم، موقع خرید یه مودم هم به سبد خرید اضافه میشه که امکان حذفش وجود نداره
خلاصه داستان اینه مودم بزور میفروشن بهتون. واسه همین منتظر شرکت های دیگه هستم شروع کنن مخصوصا مخابرات.

آخرین ویرایش:
  • Like

rewiecs

کاربر عضو
پسندها
11
سابقه بازارچه
2
اینو هم بگم توی انجمن همسایه یکی اسکرین شات گذاشته بود از سرعت سرویس فیبر نوریش از شاتل که سرعت دانلودش زده بود 925 مگابیت و اپلود 932 مگ

• Like
بالا