دیوایس و سرویس اینترنت مورد استفاده کاربران

EHSAN™

کاربر عضو
پسندها
2
سابقه بازارچه
15

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
از کدوم شرکت سرویس گرفتین؟

سرویس شما TD-LTE هست؟
عرض ادب و صبح بخیر..
ایرانسل هست قربان..
این سرعتی هم که دیدین مربوط میشه به سرویس 4.5G ..
البته در صدد هستم برای خونه یه مودم آوت دور بگیرم و با یه روتر یه اینترنت قابل قبولی راه بندازم که وقتی راه افتاد و تست کردم 100% نتیجش رو اعلام میکنم🤞

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: EHSAN™

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63

خوب من چجوری ب این سرعت برسم؟
ن با موبایل ن با مودم نمیشه
والا مودم رو ( TF -i60 B1 ) نزدیک 8-9 تا لوکیشن مختلف تست و بررسی کردم و بالاترین سرعتی که برای LTE تونستم ازش بگیرم 90 مگ بود ( البته با احتساب به این موضوع که مودم حدود 150 متر تا حداکثر شعاع تحت پوشش شبکه فاصله داره و داخل خونه هم هست )..
برای رسیدن به سرعت های بالاتر شبیه اون 172 مگ چنتا پارامتر دخیل هست..
یکی پوشش منطقه و نزدیکی به بی تی اس های شبکه..
نوع مودم یا دیوایسی که ازش استفاده میکنیم...
فرکانسی که موبایل یا سیستم با خود مودم ارتباط برقرار کرده..
و نوع سیمکارتی که استفاده میشه..
اینجا سیمکارت دائمی ایرانسل با موبایل سامسونگ این نتیجه رو داده ..
در کل هرچقدر بتونیم سیگنال قویتری به مودم یا گیرنده سیگنال برسونیم سرعت و پایداری بهتری خواهیم داشت..
برای همین من یه مودم فضای باز هم تهیه کردم که میخوام نصب کنم و تست بگیرم ازش ببینم با فرض بر اینکه جایی که مودم B1 در بهترین حالت 45 مگ سرعت داشت این مودم چه سیگنال و سرعتی میتونه داشته باشه..

memolina

کاربر عضو
پسندها
569
والا مودم رو ( TF -i60 B1 ) نزدیک 8-9 تا لوکیشن مختلف تست و بررسی کردم و بالاترین سرعتی که برای LTE تونستم ازش بگیرم 90 مگ بود ( البته با احتساب به این موضوع که مودم حدود 150 متر تا حداکثر شعاع تحت پوشش شبکه فاصله داره و داخل خونه هم هست )..
برای رسیدن به سرعت های بالاتر شبیه اون 172 مگ چنتا پارامتر دخیل هست..
یکی پوشش منطقه و نزدیکی به بی تی اس های شبکه..
نوع مودم یا دیوایسی که ازش استفاده میکنیم...
فرکانسی که موبایل یا سیستم با خود مودم ارتباط برقرار کرده..
و نوع سیمکارتی که استفاده میشه..
اینجا سیمکارت دائمی ایرانسل با موبایل سامسونگ این نتیجه رو داده ..
در کل هرچقدر بتونیم سیگنال قویتری به مودم یا گیرنده سیگنال برسونیم سرعت و پایداری بهتری خواهیم داشت..
برای همین من یه مودم فضای باز هم تهیه کردم که میخوام نصب کنم و تست بگیرم ازش ببینم با فرض بر اینکه جایی که مودم B1 در بهترین حالت 45 مگ سرعت داشت این مودم چه سیگنال و سرعتی میتونه داشته باشه..
مودم ام ار 6400 در بهترین حالت چ سرعتی میده؟

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
مودم ام ار 6400 در بهترین حالت چ سرعتی میده؟
مودمهای Indoar یا داخلی شبیه همین 6400 یا اون B1 شدیدا وابسته به قدرت سیگنالی هستن که بهشون میرسه..
بهترین روش برای اینکه بفهمی کجای خونه برای قرار دادنش بهتره اینه که مودم رو جابجا کنی و نقاط مختلف خونه که احساس میکنی ممکنه آنتن دهی بهتری داشته باشه رو تست کنی..
2 جور میشه تست کرد..بعد از نصب مودم و وصل شدنش به موبایل یا لپتاب یا پی سی ، زمانی که هیچ دیوایس دیگه بهش وصل نیست با همین نرم افزار Speed Test یه تست ازش بگیری و ببینی سرعتش نسبت به قبل فرقی هم میکنه یا نه ..
یه روش دیگه هم اینه وقتی مودم رفت توی لوکیشن جدید با استفاده از کنترل پنل خود مودم ( 192.168.1.1 یا هر رنج آیپی که برای براوز کردنش لازم هست ) نگاه کنی ببینی سیگنالی که داره میگیره چجوریه..
روش اول راحتتره تا حدودی..البته شاید بگی خوب از روی چراغای سیگنال روی مودم هم میشه فهمید که کجا سیگنال بهتری داره ..ولی من میگم ملاک دقیقی نیست..من جایی بوده که با 4 تا چراغ سرعت 30 مگ و با 3 تا چراغ سرعت 50 مگ گرفتم..
تو اول بهترین جایی که میشه مودم رو بذاری پیدا کن تا بگم اگه از جایی که عموما مستقر میشی ( مخفیگاهت ) یا سیستمت اگر دور هست چیکار کنی که نگرانی سیگنال و اینارم نداشته باشی..

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: memolina

mohammad

کاربر فعال بازارچه
پسندها
13
سابقه بازارچه
27
سرویس شما TD-LTE هست؟

نه داداش

برای موبایل که میگیرم واقعا ایرانسل سرعت بسیار بهتری داره

سرویس دائمی اینترنت 16 مگابیت مخابرات گرفتم

تو رو خدا ببین وضعیت افتضاحش رو
Screenshot 2023-05-29 at 16-00-16 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: EHSAN™

EHSAN™

کاربر عضو
پسندها
2
سابقه بازارچه
15
عرض ادب و صبح بخیر..
ایرانسل هست قربان..
این سرعتی هم که دیدین مربوط میشه به سرویس 4.5G ..
البته در صدد هستم برای خونه یه مودم آوت دور بگیرم و با یه روتر یه اینترنت قابل قبولی راه بندازم که وقتی راه افتاد و تست کردم 100% نتیجش رو اعلام میکنم🤞

سلام و عرض ادب
قیمت بسته‌های TD-LTE ایرانسل نسبت به سایر شرکت‌ها مناسبه اما...
محدودیت‌هاش در دسترسی به اینترنت بین‌الملل آزاد نسبتا زیاده و باید در کنارش از یک شرکت دیگه هم استفاده کرد

نه داداش

برای موبایل که میگیرم واقعا ایرانسل سرعت بسیار بهتری داره

سرویس دائمی اینترنت 16 مگابیت مخابرات گرفتم

تو رو خدا ببین وضعیت افتضاحش رو
مشاهده فایل‌پیوست 1652
واقعا باورکردنی نیست اینقدر دانلود سرعت دی‌اس‌ال پایین باشه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohammad

Zippner

کاربر عضو
پسندها
4
رایتل همین الان

پیوست‌ها

• Screenshot_20230529-210834_Firefox.jpg
    Screenshot_20230529-210834_Firefox.jpg
    106 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Like

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
سرعت فوق العاده ای هست

دوستان محترم، لطفا اگر ADSL استفاده می کنید یک تست سرعت به اشتراک بزارید

ممنون
سرویس از بایت یا همون پیشگامان..
و سرعت دانلود با منیجر..

پیوست‌ها

• Pishgaman.jpg
    Pishgaman.jpg
    55.3 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    37.4 کیلوبایت · بازدیدها: 10
آخرین ویرایش:
  • Like

mmdreza

کاربر فعال بازارچه
پسندها
16
سابقه بازارچه
31
فورجي ايرانسل استفاده ميكنم
ميخوام vdsl ٥٠مگ بگيرم

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
فورجي ايرانسل استفاده ميكنم
ميخوام vdsl ٥٠مگ بگيرم
👌👌
اول سلام..
من هم خیلی میخواستم این سرویسو تست کنم ولی متاسفانه اینجا هیچ ISP نداره متاسفانه..که خوب برمیگرده به زیرساخت قدیمی که داریم..

DM.JAGUAR

کاربر عضو
پسندها
137
سابقه بازارچه
2
سلام.
ای دی اس ال مخابرات 16 مگ
مودم 4.5 هوآوی

ariaieboy

کاربر عضو
پسندها
50
سابقه بازارچه
17
اینترنت پوینت تو پوینت صبانت با رادیو میکروتیک lhg5 + روتر شیائومی 4c
متاسفانه با وجود توانایی رادیو برای پشتیبانی از سرعت بالاتر صبانت فقط تا سرعت ۱۶ مگ سرویس میفروشه و برای سرعت بالاتر میبایست عضو وی آی پی بشی و هزینه های بسیار بالاتری پرداخت کنی.
مشکل بعدی صبانت فیلترینگ اضافه ای هست که روی شبکه داره اکثر گیم ها فیلتر هست و بدون ابزار های تحریم شکن و اینا کلا کانکت نمیشه.
یا مثلا سایت کلادفلیر به آدرس ۱.۱.۱.۱ باز نمیشه. درحالیکه روی اکثر نت هایی که من تست کردم کانکت میشد.
سرویس های تحریم شکن مثل رادار گیم و الکترو هم دو هفته ای حداقل کانکت نمیشد که به لطف زحمت های پشتیبانی الکترو مشکل بعد دو هفته پیگیری رفع شد.
در کل به هیچکس سرویس صبانت پیشنهاد نمیدم خودمم فقط از این جهت دارم که منطقه ما تا سال پیش به جز صبانت هیچ سرویس دیگه ای نبود.
الان جدیدا adsl میدن و سرعت نت همراه هم بهتر شده ولی خب جفتش به درد گیم و مصرف حجم بالا نمیخوره.
این تجربه بنده هست از پوینت تو پوینت صبانت.

سه تا اینترنت دیگه هم در محل کار داریم استفاده میکنیم.
اینترنت td-lte مبین نت و ایرانسل و adsl شاتل
adsl که خب وضعیتش معلوم هست نویز خط و قطعی و وصلی و ... داره همیشه.
از بین td-lte ها هم در منطقه ما ایرانسل سرعت و کیفیت بهتری داره نسبت به مبین نت.
مبین نت هم چون پوشش رسمی نداره و وصل میشه به دکل همراه اول منطقه ما کاملا سرعتش بستگی داره به ترافیک شبکه و خب یک مدت طولانی اطراف ظهر چون یک دکل در منطقه از دسترس خارج شده بود به دلیل ترافیک بالا سرعت به شدت میومد پایین به غیر از اون به نسبت سرعت خوبی داره.

این سه سرویس چون استفاده گیمینگ نداره و برای محل کار هست در مورد پینگ تایمش نمیتونم نظر بدم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Black HAF

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
اینترنت پوینت تو پوینت صبانت با رادیو میکروتیک lhg5 + روتر شیائومی 4c
متاسفانه با وجود توانایی رادیو برای پشتیبانی از سرعت بالاتر صبانت فقط تا سرعت ۱۶ مگ سرویس میفروشه و برای سرعت بالاتر میبایست عضو وی آی پی بشی و هزینه های بسیار بالاتری پرداخت کنی.
مشکل بعدی صبانت فیلترینگ اضافه ای هست که روی شبکه داره اکثر گیم ها فیلتر هست و بدون ابزار های تحریم شکن و اینا کلا کانکت نمیشه.
یا مثلا سایت کلادفلیر به آدرس ۱.۱.۱.۱ باز نمیشه. درحالیکه روی اکثر نت هایی که من تست کردم کانکت میشد.
سرویس های تحریم شکن مثل رادار گیم و الکترو هم دو هفته ای حداقل کانکت نمیشد که به لطف زحمت های پشتیبانی الکترو مشکل بعد دو هفته پیگیری رفع شد.
در کل به هیچکس سرویس صبانت پیشنهاد نمیدم خودمم فقط از این جهت دارم که منطقه ما تا سال پیش به جز صبانت هیچ سرویس دیگه ای نبود.
الان جدیدا adsl میدن و سرعت نت همراه هم بهتر شده ولی خب جفتش به درد گیم و مصرف حجم بالا نمیخوره.
این تجربه بنده هست از پوینت تو پوینت صبانت.

سه تا اینترنت دیگه هم در محل کار داریم استفاده میکنیم.
اینترنت td-lte مبین نت و ایرانسل و adsl شاتل
adsl که خب وضعیتش معلوم هست نویز خط و قطعی و وصلی و ... داره همیشه.
از بین td-lte ها هم در منطقه ما ایرانسل سرعت و کیفیت بهتری داره نسبت به مبین نت.
مبین نت هم چون پوشش رسمی نداره و وصل میشه به دکل همراه اول منطقه ما کاملا سرعتش بستگی داره به ترافیک شبکه و خب یک مدت طولانی اطراف ظهر چون یک دکل در منطقه از دسترس خارج شده بود به دلیل ترافیک بالا سرعت به شدت میومد پایین به غیر از اون به نسبت سرعت خوبی داره.

این سه سرویس چون استفاده گیمینگ نداره و برای محل کار هست در مورد پینگ تایمش نمیتونم نظر بدم.
کلا شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت ، حالا چه با سیم چه بدون سیم و چه اپراتورها ، همیشه ترفندهای بخصوصی برای محدود کردن کاربرا دارن..یا به قول شما باید حق عضویت خاصی پرداخت بشه یا تعرفه های عجیب غریب دارن یا بعد از کلی پرس و جو و تحقیق در مورد یه سرویس خاص متوجه میشی هیچ پشتیبانی ازش تو محدوده سکونت نمیشه..اینجوری میشه که کاربر خونگی مثل ماها مجبور میشه بغیر از هزینه اولیه بابت دیوایس ( حالا یا رادیو یا روتر و اکسس پوینت و ..) بطور دوره ای هزینه خوبی بابت تعرفه ها و ترافیکی پرداخت کنه که در نهایت نمیشه ازش استفاده بهینه کرد..
زمان فروش و دریافت وجه انواع شیرین زبونیها رو میبینیم ولی وقتی مشکلی پیش میاد و سرعت کم و زیاد میشه و کنتور یه دوره رو به اتمام میره انواع بند و تبصره ها جلو میاد که به فلان دلیل و مدرک کاربر قادر نیست بابت هزینه ای که کرده استفاده بهینه ای داشته باشه..

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ariaieboy

ariaieboy

کاربر عضو
پسندها
50
سابقه بازارچه
17
کلا شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت ، حالا چه با سیم چه بدون سیم و چه اپراتورها ، همیشه ترفندهای بخصوصی برای محدود کردن کاربرا دارن..یا به قول شما باید حق عضویت خاصی پرداخت بشه یا تعرفه های عجیب غریب دارن یا بعد از کلی پرس و جو و تحقیق در مورد یه سرویس خاص متوجه میشی هیچ پشتیبانی ازش تو محدوده سکونت نمیشه..اینجوری میشه که کاربر خونگی مثل ماها مجبور میشه بغیر از هزینه اولیه بابت دیوایس ( حالا یا رادیو یا روتر و اکسس پوینت و ..) بطور دوره ای هزینه خوبی بابت تعرفه ها و ترافیکی پرداخت کنه که در نهایت نمیشه ازش استفاده بهینه کرد..
زمان فروش و دریافت وجه انواع شیرین زبونیها رو میبینیم ولی وقتی مشکلی پیش میاد و سرعت کم و زیاد میشه و کنتور یه دوره رو به اتمام میره انواع بند و تبصره ها جلو میاد که به فلان دلیل و مدرک کاربر قادر نیست بابت هزینه ای که کرده استفاده بهینه ای داشته باشه..
دقیقا تجربه به من ثابت کرده که بیش از شش ماه نباید از یک سرویس دهنده اینترنت بگیرید.
بیش از ۹۰ درصد مواقع بعد از شش ماه کیفیت سرویس به شدت کاهش پیدا می کنه.

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
دقیقا تجربه به من ثابت کرده که بیش از شش ماه نباید از یک سرویس دهنده اینترنت بگیرید.
بیش از ۹۰ درصد مواقع بعد از شش ماه کیفیت سرویس به شدت کاهش پیدا می کنه.
مدت مدیدی از سرویس ADSL استفاده میکردم و میکنم و عموما تعرفه 8 مگ رو انتخاب میکردم..با بررسی خط و هماهنگی یه دوره 16 مگ انتخاب کردم..( به گفته پشتیبان خط بدون نویز و امکان استفاده تا 12 مگ رو داشت ) ولی عملا سرعت با قبل تفاوت محسوسی نداشت و زمانی که خودم تست میکردم نهایتا 10 مگ رو نشون میداد..با پشتیبان هم که تماس گرفتم هر بار یه حرفی میزد..خط نویزی شده ، مودمتون آپدیت نیست ، اینجا سرعتتون 12 هست شاید سیستموتون ویروسیه...منم حوصله سر و کله زدن نداشتم دیگه صبر کردم دوره تموم شد و دوباره سرعت پایینتر رو انتخاب کردم.
بابت نت TD هم همینطور شد..یه سرویس 8 مگ گرفتم و به اسم 200 گیگ ترافیک ( که در اصل نزدیک 190 گیگ توی پنل بود ) شروع بع استفاده کردم...عموما لینکها هم از سایتهای نیم بها دانلود میشد...هنوز نصف ترافیک مونده سرعت اومد روی 256..پرس و جو کردم از پشتیبان گفت بیش از 100 گیگ دانلود داشتی و سرعت محدود شده...گفتم خوب پس چرا موقع فروش نمیگین 100 گیگ و الان که 89 تاش مونده اینجوری میگین..وسط حرف زدن و پیام دادن ول کرد رفت عنتر:LOL::LOL:

آخرین ویرایش:
  • Wow
واکنش‌ها[ی پسندها]: memolina
بالا