دیوایس و سرویس اینترنت مورد استفاده کاربران

memolina

کاربر عضو
پسندها
569
مدت مدیدی از سرویس ADSL استفاده میکردم و میکنم و عموما تعرفه 8 مگ رو انتخاب میکردم..با بررسی خط و هماهنگی یه دوره 16 مگ انتخاب کردم..( به گفته پشتیبان خط بدون نویز و امکان استفاده تا 12 مگ رو داشت ) ولی عملا سرعت با قبل تفاوت محسوسی نداشت و زمانی که خودم تست میکردم نهایتا 10 مگ رو نشون میداد..با پشتیبان هم که تماس گرفتم هر بار یه حرفی میزد..خط نویزی شده ، مودمتون آپدیت نیست ، اینجا سرعتتون 12 هست شاید سیستموتون ویروسیه...منم حوصله سر و کله زدن نداشتم دیگه صبر کردم دوره تموم شد و دوباره سرعت پایینتر رو انتخاب کردم.
بابت نت TD هم همینطور شد..یه سرویس 8 مگ گرفتم و به اسم 200 گیگ ترافیک ( که در اصل نزدیک 190 گیگ توی پنل بود ) شروع بع استفاده کردم...عموما لینکها هم از سایتهای نیم بها دانلود میشد...هنوز نصف ترافیک مونده سرعت اومد روی 256..پرس و جو کردم از پشتیبان گفت بیش از 100 گیگ دانلود داشتی و سرعت محدود شده...گفتم خوب پس چرا موقع فروش نمیگین 100 گیگ و الان که 89 تاش مونده اینجوری میگین..وسط حرف زدن و پیام دادن ول کرد رفت عنتر:LOL::LOL:
مودمتون چیه عزیز؟

rewiecs

کاربر عضو
پسندها
9
سابقه بازارچه
2
VDSL
سرعت بین 70-80 مگ

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ariaieboy

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
با x20 باید حد اقل 40-50 مگ رو بگیری در بدترین حالت
با X20 و در دورترین نقطه از شعاع سیگنال ایرانسل بیشتر مواقع حدود 70 مگ رو نرم افزار نشون میده..یه وقتایی هم که بار شبکه کمتر هست یقینا این عدد بالاتر میره طوری که بیشتری حالتی که تونستم تست کنم حدود 95 بود..

amirshakoori

کاربر برنزی بازارچه
پسندها
13
سابقه بازارچه
107
با X20 و در دورترین نقطه از شعاع سیگنال ایرانسل بیشتر مواقع حدود 70 مگ رو نرم افزار نشون میده..یه وقتایی هم که بار شبکه کمتر هست یقینا این عدد بالاتر میره طوری که بیشتری حالتی که تونستم تست کنم حدود 95 بود..
اگه از fd استفاده می کنی بهترین حالتش اینه که هر سه تا باند رو دستی به صورت جفتی تجمیع بزنی ببینی کدوم بهتره
یعنی مثلا یه بار باند ۱ و ۳
یه بار باند ۱ و ۷
و...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Black HAF

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,408
سابقه بازارچه
63
اگه از fd استفاده می کنی بهترین حالتش اینه که هر سه تا باند رو دستی به صورت جفتی تجمیع بزنی ببینی کدوم بهتره
یعنی مثلا یه بار باند ۱ و ۳
یه بار باند ۱ و ۷
و...
سلام امیرخان..صبحت بخیر..
من از TD-LTE استفاده میکنم ..برای اون راهکاری هست که مودم سیگنال بهتری دریافت کنه یا چون فقط 1 باند برای TD هست نمیشه خیلی روش مانور داد..؟

OMiD

کاربر ویژه
کاربر فعال بازارچه
پسندها
379
سابقه بازارچه
39
با سلام
دوستان یک راهنمایی بکنید بنده رو

من به تازگی منزلم رو عوض کردم
خونه جدید طبقه همکف هستش تو کوچه ایی که همش آپارتمانی هستش و امواج زیاد بلاک میشه . آپارتمان ما ۳ طبقه و هر طبقه یک واحد.

داخل خونه آنتن ایرانسل به شدت ضعیفه ، همراه اول بدک نیست که اونم البته هی بین +H و +4G سوییچ میشه با سه خونه آنتن
ADSL هم که هیچی ، وایرلس هم که تجهیزات گرونه هیچی . میمونه همین TD LTE

یکی از دوستان راجع مودم اوت دور صحبت کرد.
بدرد منم میخوره واسه همکف ؟
من واسم مهمه که سرعت بالا باشه . حداقل ۳۰ مگ رو بتونم بگیرم .

OMiD

کاربر ویژه
کاربر فعال بازارچه
پسندها
379
سابقه بازارچه
39
مودم TD LTE چه فرقی داره با مودمی که سیم کارت فورجی میخوره داره ؟
در واقع TD LTE با +4G فرق شون چیه ؟

invoker

کاربر فعال بازارچه
پسندها
276
سابقه بازارچه
46

درود

فرکانس و پهنای باند اختصاصی *

تمام.

OMiD

کاربر ویژه
کاربر فعال بازارچه
پسندها
379
سابقه بازارچه
39

invoker

کاربر فعال بازارچه
پسندها
276
سابقه بازارچه
46
چجور اختصاصی هستش که
در یک مکان سرعتش از نت گوشی هم توی تست کمتره :unsure:

تقاضایی زیادی باعث افت پهنای + عدم اضافه کردن فرکانس های بیشتر

حرف چندسال پیش آدری جهرمی یادت رفته ؟ این دقیقا همونه

OMiD

کاربر ویژه
کاربر فعال بازارچه
پسندها
379
سابقه بازارچه
39
الان مثلاً آسیاتک میاد TD LTE میده
با سیم کارت خودش
درسته که از ایرانسل یا همراه اول قدرت میگیره
ولی آیا پهنای باندش اختصاصیه ؟ یعنی بهتر از همراه اوله ؟
ما یک تجهیزات و امواج داریم
و یک پهنای باند درسته ؟
خب الان آسیاتک از فرکانس های همراه اول استفاده می‌کنه
ولی آیا پهنای باندش هم همون میزان پهنای باند و شلوغی همراه اوله ؟

amirshakoori

کاربر برنزی بازارچه
پسندها
13
سابقه بازارچه
107
سلام امیرخان..صبحت بخیر..
من از TD-LTE استفاده میکنم ..برای اون راهکاری هست که مودم سیگنال بهتری دریافت کنه یا چون فقط 1 باند برای TD هست نمیشه خیلی روش مانور داد..؟
من خودمم از TD استفاده می کنم
فعلا ایرانسل دارم و دنبال اینم که سیمکارت مبین نت بگیرم(بدون مودم)
مودمت وقتی خوب باشه روی باند ۴۲ هم تجمیع می زنه منتها به سیگنال و فاصله از دکل هم بستگی داره
فعلا دارم یه مودم گرین پکت می گیرم ببینم اون چطوره
ولی اگه روی ۶۰-۷۰ ثابت نشه مبین نت انتخ۰اب بهتریه از ایرانسل

amirshakoori

کاربر برنزی بازارچه
پسندها
13
سابقه بازارچه
107
LTE چندین تا باند فرکانسی داره که توی دو تا دسته بندی TD و FD قرار می گیرن
توی ایران اپراتور ها {همراه اول، ایرانسل و رایتل} روی FD از باند های ۱ و ۳ و ۷ استفاده می کنن (جدیدا شنیدم باند ۸ و ۳۰ رو هم می خوان اضافه کنن)
و روی TD هم فقط از باند ۴۲ استفاده می کنن (دکل های TD-LTE رو فقط دو تا اپراتور مبین نت و ایرانسل دارن که مبین نت هم همون همراه اوله)
بقیه شرکت هایی که سیمکارت و اینترنت TD میفروشن مثل شاتل موبایل، آسیاتک، پیشگامان، پتیاک، زیتل، سامانتل و... ریسلر های این ۵ تا اپراتور اصلین که دکل های مخابراتی دارن

الآن توی ایران سرعت دانلود FD با TD هر دو در یه حده ولی سرعت آپلود TD به شدت پایینه و تعرفه اینترنت تمام اپراتور ها روی FD خیلی خیلی گرون تر از TD هست

مبین نت سرعت آپلودش رو روی ۴۰ مگ محدود کرده و بیشتر از ۴۰ مگابیت در ثانیه سرعت نمی تونی بگیری (تمام ریسلر هاش هم به همین صورت) تعرفه هاش یه مقدار گرون تره ولی پایداری و سرعت بالاتری توی تایم های پیک و شلوغی می ده و همینطور پینگ پایین تری می ده که گزینه بهتری برای بازی های آنلاینه

از اون طرف ایرانسل سرعت دانلودش رو محدود نکرده و تا جایی که تجهیزات خودت (توانایی های مودم و...) و همینطور خلوت بودن منطقه و فشار روی اون دکل ها اجازه بده سرعت بالاتری می گیری و اگه خوش شانس باشی حدود ۱۰۰ مگ رو می تونی بگیری

+4G هم وقتیه که مودم یا گوشی داره چند تا باند فرکانسی رو تجمیع می کنه برای سرعت بیشتر مثلا باند ۱ و ۳ رو با سیمکارت همراه اول تجمیع می کنه و سرعت دانلود ۱۵۰ مگابیت بهت می ده
که اینم هرچقدر مودم به روز تر و گرون تری داشته باشی بهتر و بیشتر انجام می شه و سرعت بالاتری می گیری

amirshakoori

کاربر برنزی بازارچه
پسندها
13
سابقه بازارچه
107
الان مثلاً آسیاتک میاد TD LTE میده
با سیم کارت خودش
درسته که از ایرانسل یا همراه اول قدرت میگیره
ولی آیا پهنای باندش اختصاصیه ؟ یعنی بهتر از همراه اوله ؟
ما یک تجهیزات و امواج داریم
و یک پهنای باند درسته ؟
خب الان آسیاتک از فرکانس های همراه اول استفاده می‌کنه
ولی آیا پهنای باندش هم همون میزان پهنای باند و شلوغی همراه اوله ؟
آسیاتک به شبکه ایرانسل وصل می شه و پهنای باند اختصاصی هم نمیده
پهنای باند اختصاصی فقط مبین نت و ریسلر هاش مثل پیشگامان و پتیاک

توی ایرانسل پهنای باند اشتراکیه یعنی چی یعنی ایرانسل می گه این دکل من به فرض ۴۰۰ مگابیت پهنای باند داره من هیچ محدودیتی نمی ذارم هرکی هرچقدر تونست برای خودش استفاده کنه و سرعت بیشتری بگیری
مثلا شما و ۹ نفر دیگه به اون دکل وصل شدین، شما یه مودم قوی داری که ۵ تا تجمیع می زنه به اون دکل و سرعت دانلودت می شه ۳۰۰ مگابیت، ۱۰۰ مگابیت از ظرفیت دکل می مونه و تقسیم می شه بین اون ۹ نفر دیگه بازم بسته به قدرت گوشی یا مودم هاشون سرعت می گیرن مقلا اخرین نفر سرعتش می شه ۵ مگابیت

ولی مبین نت کاملا برعکسه می گه من به هر کدوم از کاربر هام اجازه نمی دم سرعتش از ۴۰ مگابیت بالاتر بره حالا می خواد هر چقدر مودمش قوی باشه و تمام فرکانس ها رو تجمیع کنه یا ارزون ترین مودم رو داشته باشه
اینجوری می شه که ۱۰ نفر به دکل با ظرفیت ۴۰۰ مگابیت وصل می شن و هر کدوم سرعت ثابت ۴۰ مگابیت رو می گیرن. هیچکی بیشتر نمیشه و هیچکی هم کمتر نمیشه

OMiD

کاربر ویژه
کاربر فعال بازارچه
پسندها
379
سابقه بازارچه
39
تعداد خانه های آنتن چقدر می‌تونه تاثیر داشته باشه تو سرعت ؟
چه گوشی چه مودم TD ؟
بوده که با یک خانه آنتن فورجی پلاس بیشتر از فول آنتن فورجی پلاس در یک مکان دیگه سرعت گرفتم .

invoker

کاربر فعال بازارچه
پسندها
276
سابقه بازارچه
46
تعداد خانه های آنتن چقدر می‌تونه تاثیر داشته باشه تو سرعت ؟
چه گوشی چه مودم TD ؟
بوده که با یک خانه آنتن فورجی پلاس بیشتر از فول آنتن فورجی پلاس در یک مکان دیگه سرعت گرفتم .

به اوامل زیادی بستگی داره . مثل کانفینگ دکل BTS و همینطور شلوغلی اون منطقه که باعث کم و زیاد شدن فرکانس و انتن میشه *

اعداد انتن بالا و پایین نشونه دور و یا نزدیکی دکل به شماس

اگه به دنبال یه اینترنت با پهنای باند اختصاصی هستی که سرعت خوبی داشته باشه دنبال اینا نباش برو سمت PTP

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: OMiD

OMiD

کاربر ویژه
کاربر فعال بازارچه
پسندها
379
سابقه بازارچه
39
اگه به دنبال یه اینترنت با پهنای باند اختصاصی هستی که سرعت خوبی داشته باشه دنبال اینا نباش برو سمت PTP
پوینت تو پوینت منظورته ؟
به صورت رادیویی ؟

بالا