مشکل دما 13600k+پیشنهادهای و راه حلها

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
سلام وقت بخیر
دوستان میدونیم اینجا جای این تاپیک نیست ولی چون دوستان تو این بخش فعالان خواستم از نظرشون استفاده کنم.
دوستان قسمت شد بالاخره یدونه 13600kخریدم و گفتم بهتره یه خمیر خوب هم بگیرم یه بار بشه و یدونه ex750 Deepcool گرفتم و رو سیستم بستم البته خنک کننده من Asus strix LC ll 240 هست.
شروع کردم به تست و بررسی دما
دما تو cinebench رو 84 هست و با furmark و تست استرس پردازنده 88_89
الان سوال من اینه به نظرتون این دما عادیه و یا میتونه از نصب بد کولر یا خمیر باشه
من با همین کولر و 13400 دما استرس بیشتر از 67 ندیدم و این واسم عجیبه.
دوستان من بردم asus b660 tuf gaming Wifi d4 plus هست و تو تست که چک میکنم این رو فرکانس 5.1 تو تستها داره عمل میکنه.
واقعیتش من تو چند تا سایت دیدم فکر میکردم نهایت دما باید بین 75 تا 80 باشه تو بدترین حالت و این واسم عجیبه و شک برانگیزه.
دوستان منتظر راهنمایی و پیشنهادات شما هستم

آخرین ویرایش:

tsd137

کاربر نقره ای بازارچه
پسندها
75
سابقه بازارچه
242
درود بر شما
این سی پی یو ها دما بالاست و طبیعی هست تا 85 معمولا حتی کولر قویتر نصب کنید
شما بهتره اول از خمیر معمولی و کولر فابریک استفاده کنی ببینی دما تا چند میره بعد خمیر خوب و کولر قوی بزن ببین چطوره شاید این یک راه حل خوب باشه ببینید مشکل کجاست
بالاخر از سی پی یو با اون همه هسته و رشته و 130 وات وصرف بیشتر از این انتظار نمیره

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
مصرف که 160 وات هست. واقعیتش کولر دیگه ای ندارم فکر کنم باز کنم و خمیر رو چک کنم بد نیست. داداش من قبل این یدونه Deepcool gammaxx gt v2 rgb داشتم رو 13400 اختلاف دماغشون با همین واتر ایسوس حدود 12 درجه تو فول لود بود. ممنون از راهنمایتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: tsd137

peyman.s

کاربر عضو
پسندها
30
سابقه بازارچه
11
شما حداقل به یک کولر ۳۶۰ مثل دیپکول LT 360 نیاز داری برای اون پردازنده.۱۳۴۰۰ یه پردازنده ۶۵ واتی هستش اصلا قابل قیاس با ۱۳۶۰۰k نیست.

DooM

کاربر نقره ای بازارچه
پسندها
244
سابقه بازارچه
266
درود
نرماله، مشکلی نداره

پیوست‌ها

• temperature_13600k.png
    temperature_13600k.png
    22.8 کیلوبایت · بازدیدها: 20

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
شما حداقل به یک کولر ۳۶۰ مثل دیپکول LT 360 نیاز داری برای اون پردازنده.۱۳۴۰۰ یه پردازنده ۶۵ واتی هستش اصلا قابل قیاس با ۱۳۶۰۰k نیست.
خیلی دوست داشتم lt 720 ببندم ولی رو سقف تا 240 فقط جوابه و یا باید جلو ببندم که کل دکوراسیون کیس به هم میریزه

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
[QUOTE="DooM, post: 23977, member: 488"] درود نرماله، مشکلی نداره [/QUOTE] ممنون از نظر شما. منتظر نظر دوستانی که تجربه کار با این پردازنده رو دارن هستم. آخه یه جایی من خوندم نوشته بود که ای کولر ak 500 هم جوابه ولی چیزی که من در عمل میبینم تو فول لود فکرنکنم کولر بادی تا سقف 5 ملیون بتون خنک کنه مگه اینکه بیشتر هزینه کنی که همون واتر بگیری هم زیباتر هم کارآمدتر

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
دوستانی که 13600 دارن از تجربیات و دیدهاشون بگن ممنون

sanaka

کاربر برنزی بازارچه
پسندها
524
سابقه بازارچه
110
@Black HAF

یکی از دوستان عزیز هم 13600k دارن که با ak620 رنج دماش تو فول لود اگه اشتباه نکنم 86 بود
یه چیز عادیه و البته نباید حساس شد چون شما فکر نکنم از حداکثر توان پردازنده تون استفاده کنید و مصرف همیشه پایین‌تر خواهد بود
من خودم میخواستم این پردازنده رو بگیرم با ak400 دو فنه ست کنم

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
@Black HAF

یکی از دوستان عزیز هم 13600k دارن که با ak620 رنج دماش تو فول لود اگه اشتباه نکنم 86 بود
یه چیز عادیه و البته نباید حساس شد چون شما فکر نکنم از حداکثر توان پردازنده تون استفاده کنید و مصرف همیشه پایین‌تر خواهد بود
من خودم میخواستم این پردازنده رو بگیرم با ak400 دو فنه ست کنم
ممنون داداش باز اگه تونستی یه آمار بگیری ممنون میشوم.
اگه دما رو این فرکانس یه چیز معمول باشه. اصلن با ak 400 نمیشه ست کرد

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
دوستان کولر رو باز کردم و از نو خمیر زدم و دوباره نصب کردم دما تو فول لود با تست استرس furmark رو 87 شد ولیچیزی که برام جالب بود قبلن تو تست دما یکی از هسته ها تا 100 میرفت ولی الان بالاتر از 94 ندارم.
به نظرتون خمیر سیلیکون کیفیتش تو دما چقدر تاثیر داره
من رو سایت چیزهای که دیدم و خوب بود گریزی و کولر مستر پرو و همین Deepcool ex750 بود. نظر شما چیه

memolina

کاربر عضو
پسندها
578
من میخوام این سی پیو رو بخرم دو تا نکته واسه م جالبه اول این ک سری اف تو دیجی گرون تر از سری معمولیه بعد این ک دماش با توجه ب گفته های اساتید خیلی بالاس🙄

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,433
سابقه بازارچه
63
ممنون داداش باز اگه تونستی یه آمار بگیری ممنون میشوم.
اگه دما رو این فرکانس یه چیز معمول باشه. اصلن با ak 400 نمیشه ست کرد
عرض ادب و شب بخیر..
چنتا مورد هست که باید عرض کنم..
اولا دما طبیعی هست و جای نگرانی نیست..
دوم اینکه از واتر ۲۴۰ توقع فوق العاده ای نمیشه داشت ..
سوم اینکه برای داشتن دمای مناسب نفرمودین کیستون چه مدلی هست و چیدمان بقیه فنهای به چه ترتیبی هست چون ایرفلو تاثیر زیادی داره اونم تو سیستمهایی که از واتر استفاده میکنن..دیده شده دوستان علی رغم سلیقه ای که به خرج دادن و هزینه ای که کردن ولی کلا سیستم رو اشتباه اسمبل کردن و بازدهی پایینی داشتن..

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
من میخوام این سی پیو رو بخرم دو تا نکته واسه م جالبه اول این ک سری اف تو دیجی گرون تر از سری معمولیه بعد این ک دماش با توجه ب گفته های اساتید خیلی بالاس🙄
اصولن نسخه kf حدود 1 تا 1.5 ارزونتره ولی الان تو بازار نیست
اگه واست مقدوره خودت شخصن از بازار تهیه کن. قیمت‌ها خیلی بالاست و بعضی ها بعد از واریز بهت میگه بعد از 14 تازه می‌فرسته.
پردازنده خوبیه. فقط یه نمه داغه و بهتره از واتر 240 به بالا استفاده کن. چیزی که من فهمید با ایر حداقل رو ak620 به بالا فکر کن و واتر پدر و مادر دار
عرض ادب و شب بخیر..
سوم اینکه برای داشتن دمای مناسب نفرمودین کیستون چه مدلی هست و چیدمان بقیه فنهای به چه ترتیبی هست چون ایرفلو تاثیر زیادی داره اونم تو سیستمهایی که از واتر استفاده میکنن..دیده شده دوستان علی رغم سلیقه ای که به خرج دادن و هزینه ای که کردن ولی کلا سیستم رو اشتباه اسمبل کردن و بازدهی پایینی داشتن..
Cooler master cmp 510 با سه فن 120 در جلو و یک فن 120 گرین عقب
3 تا جلو مکنده و فن پستی بصورت خروجی هواست
واتر هم به صورت پیش فرض برچسب‌ها روی فن‌ها ست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: memolina

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
عرض ادب و شب بخیر..
داداش الان دما شما به صورت پیش فرض تو حالت دیفالت و فول لود چنده. از کدوم نرم افزار واسه تست استفاده مکنید و کیس و فن‌های دیگت چی هستن ترتیب اونا چیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Black HAF

esteghlal[Banned]

اخراج شده
پسندها
23
من جای شما باشم یه سوزن از دیجی کالا نمیخرم چون خیلی گرون فروشن .بر فرض مثال اگه گرافیک اکبند توی یه سایت ۱۸ میلیون باشه دیجی کالا ۲۲ میلیون میفروشه !!!!!!

esteghlal[Banned]

اخراج شده
پسندها
23
دوستان کولر رو باز کردم و از نو خمیر زدم و دوباره نصب کردم دما تو فول لود با تست استرس furmark رو 87 شد ولیچیزی که برام جالب بود قبلن تو تست دما یکی از هسته ها تا 100 میرفت ولی الان بالاتر از 94 ندارم.
به نظرتون خمیر سیلیکون کیفیتش تو دما چقدر تاثیر داره
من رو سایت چیزهای که دیدم و خوب بود گریزی و کولر مستر پرو و همین Deepcool ex750 بود. نظر شما چیه
هر چند سی پی یوهای سری k دماشون بالاست ولی خمیر سیلیکون خوب بخری راحت چند درجه دما رو پایین میاره

Black HAF

GODLiKE
کاربر فعال بازارچه
پسندها
1,433
سابقه بازارچه
63
داداش الان دما شما به صورت پیش فرض تو حالت دیفالت و فول لود چنده. از کدوم نرم افزار واسه تست استفاده مکنید و کیس و فن‌های دیگت چی هستن ترتیب اونا چیه
در حالت بیکاری ۳۳-۳۴ درجه و تو تستی که با cinebench آخرین بار گرفتم همین حدود دمای سیستم شما بود..
کیس هم لیان لی EVO هست و ۳تا فن زیر کولر و ۳ تا فن بالای کیس نصب هست..ولی چون همشون به نرم افزار ام اس آی وصل هستن دورشون در حالت بیکاری زیر ۱۰۰۰ هست و عملا صدایی ندارن

pc hardware

کاربر عضو
پسندها
76
سابقه بازارچه
13
در حالت بیکاری ۳۳-۳۴ درجه و تو تستی که با cinebench آخرین بار گرفتم همین حدود دمای سیستم شما بود..
کیس هم لیان لی EVO هست و ۳تا فن زیر کولر و ۳ تا فن بالای کیس نصب هست..ولی چون همشون به نرم افزار ام اس آی وصل هستن دورشون در حالت بیکاری زیر ۱۰۰۰ هست و عملا صدایی ندارن
داداش ممنون کولر شما چیه

بالا